Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az USA 1898-ban elhódította...

Az USA 1898-ban elhódította Kubát a spanyoloktól és az 1950-es évekig amerikai felségterület volt. Akkor már miért nem lett tagállam?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:

"Az USA 1898-ban elhódította Kubát a spanyoloktól és az 1950-es évekig amerikai felségterület volt."


Kuba nem volt USA-felségterület. Az 1895-ben kezdődött, harmadik kubai szabadságharcba avatkozott bele az USA, ezután vált Kuba függetlenné 1898-ban.

2010. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor mégis hogy került oda Battista meg az amerikai maffia?

1898-ban zárult le a spanyol-amerikai háború, aminek eredményeként az USA, a Monroe-elv értelmében, a még addig spanyol kézen lévő amerikai területeket saját fennhatósága alá vette, még akkor is, ha azok a területek de jure függetlenek lettek. Mint pl. Kubát Castroék forradalmáig gyakorlatilag az amerikai maffia irányította.

Csak azt nem értem, hogy miért nem lett tagállam, pedig volt is rá igény.

2010. nov. 21. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre most mit mondjak? Ha viccnek szántad, akkor azért nincs mit válaszolni rá, ha nem viccnek szántad, akkor meg még kevésbé lehet rá mit mondani.
2010. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem viccnek szántam.

Egyetemi tankönyvekben olvastam, úgyhogy ha szerinted nem igaz, akkor cáfold meg. Ha meg nem tudod, akkor kérlek vagy a kérdésre adj választ, vagy ne is írj!

2010. nov. 21. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egyetemi tankönyvekben olvastam"


Szikra kiadó, 1952?

2010. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1952-ben hogy írtak volna Castroról?

Azért gondolkozni nem ártana

2010. nov. 21. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:

tegnap 21:46


Nem értetted a kérdésemet, ugye?

2010. nov. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Meglehet.

Én úgy értettem, hogy ebben a könyvben olvastam-e.

A válaszom nem, nem ebben olvastam. Sokkal modernebben.


Ha meg arra gondoltál, hogy az megcáfolja, akkor azt mond! Ez esetben megnézem, de azért nem ártana modernebb is. Tudod, nagyon sokszor előfordult már, hogy egy évszázadokig axiómaként kezelt történelmi tényről kiderült, hogy úgy baromság, ahogy van.

2010. nov. 22. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!