Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki volt Dobó Katalin, akiről...

Ki volt Dobó Katalin, akiről utcákat, és iskolákat neveznek el?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Úgy látom a wikipédia csak a színésznő Dobó Katát említi.

Szerintem köze van Eger várának védőjéhez, Dobó Istvánhoz! Talán a felesége, anyja, nővére volt?

2010. dec. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
39%
Dobó István lánya, ha jól tudom.
2010. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszeri egri várvédő nőt hívták Dobó Katicának, nem volt Dobó lánya és nem konkrét történelmi személy, hanem úgy általában azokra a nőkre mondták, akik ott voltak és öntötték a szurkot a törökre. Mint ahogy az egyszeri szovjet katonát is Szergejnek nevezte a köznyelv.
2010. dec. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elég gáz, hogy Egerben nőttem fel, és senki soha nem tudta ezt... Még a volt gimim neve is a Dobó István Gimnázium. Egyébként honnan tudtad a választ 3. válaszadó?
2010. dec. 18. 10:35
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Dobó Katica nem kitalált személy, valóban Dobó István lánya volt. Az viszont kitaláció, hogy részt vett volna az egri vár védelmében, ugyanis még csak 3 éves volt.
2011. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dobó Katica (egri hős, Balassi Bálint felesége) tényleg kitalált személy, Tóth Kálmán 1862-es színdarabjának alakja: [link]


Ám DOBÓ KRISZTINA Dobó Istvánnak valós lánya, aki a híres egri várvédelem idején 1 éves volt, így abban nem vett részt. Ugyanakkor Balassi Bálint unokatestvére volt, akinek rövid ideig felesége is lett, ám azt érvénytelenítették: [link]

2014. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Köszi -
2015. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De Dobó nejének a neve mi volt?
2015. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk én is azt olvastam, hogy Katica a várkapitány lánya volt -
2015. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De Dobó nejének a neve mi volt?"


Dobó István felesége lekcsei és alsószopori Sulyok Sára volt, akivel 1550. október 17-én kötött házasságot. E házasságból három gyermek született:


Ferenc, Damján, Krisztina.


(Wikipedia)

2015. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!