Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A fejlett világ muzulmán lesz?

A fejlett világ muzulmán lesz?

Figyelt kérdés
Most olvastam el Ray Hammond jövőkutatótól a "The world in 2030"-t és ő azt állítja, hogy mivel a fejlett világ (Európa, USA, Japán) elöregszik - hogy fenntartsa potenciálját - bevándorlók tömkelegét kell befogadnia. Ha azt feltételezzük, hogy a bevándorlók nagy része muzulmán és nem élek azzal a prekoncepcióval, hogy nem tudnak beilleszkedni az adott kultúrkörbe, akkor is egy idő után többségben lesznek. Ez szerinte elkerülhetetlen. Japán az egyetlen kivétel, szerinte ők ezt robotokkal fogják megoldani. De ha így lesz, akkor a kereszténység ki fog halni! Nem veszélyes ez? Az iszlám nem fogja visszatartani a tudományt? Mondjuk az evolúció kutatását, őssejtek, stb? Lesz-e vallásszabadság?
2010. dec. 22. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nézd, én úgy vagyok vele, hogy lesz-rom mi lesz a hivatalos vallás, csak ne sharia legyen az uralkodó jogrend, mert akkor csúnya világ lesz, az biztos.
2010. dec. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Hidd el, hogy a keresztény fanatikusok is tudnának csúnya dolgot művelni. Nem a vallás a lényeg, hanem hogy fundamentalista barmok irányítanak, vagy világi hatalom.
2010. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem tartok tőle, hogy a kereszténység ki fog halni, mert túlélt már pár dolgot. Max. más területekre kerül.. Ázsiában nagyon bontakozik kifelé. Épp ma olvastam, hogy Indiában az egyik leghűbb városban (amelyik olyan, mint nálunk Sopron, direkt kivált Pakisztánból, hogy a vallása miatt Indiához tartozhasson) egy 7000 fős keresztény gyülekezet van, és ezen kiakadt az egész ország.
2010. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én keresztény vagyok, semmi bajom az iszlámmal, de maga a vallásuk megreformálhatatlan, elrothaszt minden újítást. Egyáltalán van demokratikus iszlám állam? Én attól félek, hogy ha Európában többségbe kerülnének, akkor a keresztények és ateisták nem tudnák már őket kordában tartani. Ja és ne felejtsük el, hogy ezek a muszlimok többnyire Afrikából jönnek.

Nem érdekelne, hogy elhal a kereszténység amúgy, de azt azért ne gondoljuk, hogy akik bejönnek Európába, felhagynak az iszlámmal és ateisták lesznek, akkármennyire is beilleszkednek.

2010. dec. 22. 13:45
 5/14 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán van demokratikus iszlám állam?"

Elfelejtettem írni, hogy Törökország újra iszlamizálódik, úgyhogy ezzel kár is példálózni. Ahol többségben vannak, ott egyszerűen minden iszlám dimenzióba kerül.

2010. dec. 22. 13:46
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem, az még a legkisebb a baj, hogy más a vallásuk. A fő gond az, hogy a "kultúrájuk" messze nem éri el az európai színvonalat. És itt nem a valódi arab/iszlám kultúrára célzok, hanem inkább a bármiféle kultúra hiányára!

Az arab világból/Afrikából általában nem a tanult, művelt emberek jönnek (azok is jönnek, de az arányuk minimális) Európába, hanem a mi cigányainkhoz hasonlóan szocializált, műveletlen de rendkívül szaporodóképes hulladékok. És ezek nem tanulni és dolgozni fognak, hanem vagy főállásban bűnözni vagy pedig megélhetési gyerekgyártani, mert az EU-ban jó sok segílyke jár a sok porontyért...

Vagyis ahelyett, hogy besegítenének munkájukkal az öregedő kontinensnek, inkább pluszforrásokat fognak felemészteni, és nagyobb kárt okoznak, mint hasznot.


Példának meg lehet nézni Párizs külvárosi részeit, ahol kb. 90% az élősködő segílyesek aránya (és mind afrikai gyarmatokról betelepülők leszármazottja) és a fehér embert kérdezés nélkül kirabolják vagy leszúrják, ha arra tévedne.

Másik példa Svédország, ahol az ottani arabok kezdtek el robbantgatni, mert nekik inkább ez áll közelebb a kultúrájukhoz.

És szinte az összes EU-s országban a bűnözők és munkanélküliek között ARÁNYTALANUL felül vannak reprezentálva a bevándorlók/leszármazottjaik.


Az külön szomorú, hogy ezek a hulladékok szinte már sz@rás helyett is szülnek...

2010. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És mi lesz így a tudománnyal? Mert ha ezek kerülnek többségbe akkor elsorvad!
2010. dec. 22. 15:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Totális devalváció lesz, vissza fele fejlődés mind kulturálisan, mind szociálisan és az egész emberiség is lesüllyed.A gond ott van, hogy az iszlám jópár tanítása nem a Koránt tükrözi, hanem emberek tanítását, és én itt Mohamedet is megemlíteném, hogy mennyi olyan parancsolatot hagyott maga után, ami saját kútfőjéből származott, nem pedig a Szent Koránból, lásd: nőknek fátyol viselete, megkövezés házasságtörők esetében stb.

Mert ha a jogrendszer is iszlám fennhatóságot kap, idővel primityvebbekké válhatunk, mint azok a népek, akik a mai napig nem vetkőzték le ósdi és megkövült hagyományaikat, szokásaikat és előírásaikat.Nem szeretném megérni.

2010. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Első mondatom: *szellemi devalváció
2010. dec. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem lesz az. A Nyugat végre kezd felébredni és nem fogja tolerálni többé az ingyenélő, beilleszkedni nem akaró, magát az iszlám miatt kivételezettnek tekintő bevándorlók betelepülését. Sőt, aki nem hajlandó az itteni értékrend szerint élni és viselkedni, az is haza lesz küldve hamarosan. A multikulturalizmusnak befellegzett.


Az iszlám országok pedig kénytelenek lesznek visszább venni a népszaporulatukból. Már most sem képesek élelmezni a lakosságukat, a Nyugat segélyosztó kedve pedig kezd elmenni. Értető módon.

2010. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!