Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Élhetnek ma leszármazottai az...

Élhetnek ma leszármazottai az egykori Árpádoknak (a sok törvénytelen gyermekre gondolok itt)?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi a valószínűsége. Bebizonyítani nagyon nehez,mert az első századokban még nem voltak anyakönyvek, stb.
2011. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Komolyabb akadálya nincs. De nem is kell feltétlenül a törvénytelen gyerekeket nézni. Akkoriban az emberek többségének min. 4-5 gyereke született. Az uralkodóknak különösen. I. Béla királyunknak pl. 7 gyereke volt. II. Bélának 6. II. Gézának, III. Bélának, II. Andrásnak és V. Istvánnak szintén 7-7. IV. Bélának 10. Ezekből általában csak az elsőszülött fiú örökölt. Nálunk viszonylag gyakran előfordult, hogy tőle az öccse, vagy unokaöccse örökölt, de még így is van rengeteg egyéb közvetlen rokon. Azt pedig már ne is említsük, hogy rengeteg lány is született abba a családba, akiknek nagy része külföldre házasodott!

Egyébként ez mind felesleges, hiszen legalább egy embert biztosan tudok neked mondani, aki az Árpádok leszármazottja (igaz elég korán származott le a "főágról"). Úgy hívják, hogy II. Erzsébet és az Egyesült Királyság uralkodója. De ott van még Habsburg Ottó is, akiben szinten csörgedezik némi Árpád-házi vér. De a Hohenzolernek még ma is élő leszármazottai is ide sorolhatók, hiszen II. Vilmos Viktória királynő unokája volt, aki ugyanattól az Árpád-házi hercegnőtől származik, akitől II. Erzsébet is, és a mai Hohenzollernek (vagy legalábbis a német trónra aspiráló águk) mind II. Vilmos leszármazottai.

Úgyhogy még törvényes leszármazottaik is élnek szép számmal. Nem kell rögtön a zabigyerekeket előhúzni. Pláne mivel azok követhetetlenek, ezek viszont nagyon is jól dokumentálva vannak.

2011. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Kedves első!

Anyakönyvek nem voltak, de azt már csak számon tartották, hogy hova adták férjhez a királykisasszonyokat, az adott ország pedig a leszármazottait is számon tartotta, amíg hatalmon voltak.

Az Árpádok igen termékenyek voltak és leszármazottaik sokáig ültek többek között Franciaország, a Német-Római Birodalom és Spanyolország trónján, Angliáén pedig még mindig ott ülnek.

2011. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, hogy ŐK valóban azok.

[link]

2011. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Most nincs időm végigolvasni, de majd egyszer megteszem.

Viszont nekem már elsőre sántít a dolog. Az első családfa azt mutatja, hogy ők III. András fiától származnak. Egy kérdés: Ha III. Andrásnak volt fia (ráadásul kettő is) akkor a halála után miért nem ők (illetve a leszármazottaik, mivel a családfa szerint az apjuk előtt meghaltak) örökölték a magyar trónt?

2011. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
2011. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha ezek a Couy nevet viselő fiúk valóban egy velencei polgárlánytól születtek, akkor nem léphettek volna trónra. Az anya nem volt hercegnő, de az még inkább elképzelhető, hogy nem is voltak összeházasodva. A törvénytelen születést nem fogadták volna el Magyarországon, még III. András származása is vitatott volt. A fiúknak komoly politikai és katonai támogatást senki sem adott volna. Előbb Vencel cseh király fiát koronázták meg a valódi hatalmat birtokoló kiskirályok, aztán a bajor herceget, végül ki győzött? A pápa jelöltje, a háromszor(!) megkoronázott Anjou Károly Róbert. Mindhárom herceg anyai ágon igényelte a trónt. Ezekkel szemben mit tehetett volna két (talán házasságon kívül született), hatalom és pénz nélküli fiatalember? Visszavonultak a birtokaikra és éltek boldogan.
2011. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Pont ez az. III. András származása is vitatott volt. Akkor meg miről beszélünk?

Szerintem sokkal több legitimációt adott volna, ha az előző király gyerekeit elfogadjuk (attól függetlenül, hogy vitatott, hogy ki az apa), mintha előássuk, hogy négy generációval ezelőtt ki hova házasodott.

Mint azt te is mondtad, ez csak azon múlott, hogy a kiskirályok nem adtak nekik hadsereget. De miért nem? Nálam itt kezdődik a probléma.

2011. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

19:30-asnak pedig, én egy olyan cikket már végigolvasni sem vagyok hajlandó, ami így kezdődik:


"Keserű korunk sajnos a tankönyvi történelemferdítés triumphálásának agylúgozó aranykora. Legyen szó akár a magyarság finnugor hablattyal átitatott ősi múltjának fejezeteiről, akár a darwinista majomember mesemondájáról, vagy akár a "hatmilliós" holokausztról, a hazugság képében sündörgő sunyi serteperte biza mindegyik esetben könnyedén fülöncsíphető a blikkbalekság csapdájába bele nem huppanó hazafiak számára."


Csak egy jó tanács: Ha azt akarod, hogy valamin az emberek elgondolkozzanak, ne anyázással, és minden ma elfogadott tudományos elmélet lefitymálásával kezd! Ezt még azoktól sem tűrik el, akik szakmabeliek. Szerinted egy internetes oldalon miért keltene nagyobb visszhangot?

2011. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csák Máté és társai tartományurak voltak, a királyi hatalom pedig gyenge. És már IV. Béla életében megosztották az országot, amikor az akkor még trónörökös V.István fellázadt és harcolt az apja ellen. Aztán csak két évig volt király, elrabolták a két fiát (a kisebbik András, meg is halt), végül meghalt V. István is. És IV. (Kun) László a kunokra próbált támaszkodni, de megölették. Aztán hiába koronázták meg III. Andrást, annak sem volt semmi hatalma. Csak Anjou Károly Róbert tudta hosszú harcok után az 1330-as évekre végleg megszilárdani a királyi hatalmat. És persze addig hol a cseh király fia volt a magyar király, hol a bajor herceg (ő el is hagyta a csobolyóba rejtett koronát, de megtalálták), de végül az erdélyi Kán László rabolta el a Szent koronát. És ezért kellett Károly Róbertet háromszor megkoronázni (a pápai legátus, Gentile bíboros tárgyalt a korona visszaadásáról, ő is koronázott végül). Vagyis olyan volt a helyzet csaknem hetven évig, hogy ezek a tartományurak vígan halászhattak a zavarosban. Ha valóban III. András fiai voltak ez a Félix és Márk, akkor sem jöhettek volna Magyarországra az apjuk életében, mert megölették volna őket a Csák-félék. Az első felesége, Piast Fennena is mérgezésben halt meg, azt is a királynak szánták. A második felesége csak papíron volt királyné, Habsburg Ágnes gyerek volt még, amikor a király meghalt. Kislánya, Erzsébet elment Ágnessel és apáca lett Svájcban.
2011. jan. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!