Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mik az alapvető különbségek a...

Mik az alapvető különbségek a brazilok és az argentinok között?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Az egyik spanyolul, a másik portugálul beszél.
2011. jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt tudtam én is! :) Ezekre a különbségekre gondoltam: kultúra, életfelfogás, szokások stb.
2011. jan. 11. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

A brazilok latin amerikai viszonylatban is sokfélék, négerek indiánok és európaiak, és ezek keverékei.

Argentína viszont a legfehérebb latin amerikai állam, magyarokból is ott van a legnagyobb latin amerikai kolónia.

Ez kihat a kultúrára is, a brazil kultúra egzotikusabb, jelentős részben afrikai jellegű, az argentin pedig európai jellegű.

2011. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Argentínában az őslakosok az aztékok (inkák?) voltak és a spanyol hódítók igázták le őket. A brazil eső-erdőkben elkülönült kis csoportban éltek a benszülött népcsoportok. Brazíliába az amerikai telepesek Afrikából vittek be néger rabszolgákat a kaucsuk-ültetvényekre, narancs-ültetvényekre, fakitermeléshez, stb. Tehát a két országban teljesen máshonnan származik a lakosság túlnyomó többsége.
2011. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!