Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mik a különbségek a római és...

Mik a különbségek a római és a bizánci kereszténység közt az egyházszakadás után 1054-ben?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A római keresztényeknél a pápa a vezető, a bizánci (görög) keresztényeknél a pátriárka a vezető(a bizánci pátriárka), de gyakorlatilag a bizánci császár... Akkor még vannak bizonyos vallási különbségek, amik nem jutnak eszembe, de wikipedián tuti fent vannak.
2010. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Wikit néztem, de sajnos a bizánciról nem találtam semmit :\.
2010. máj. 5. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Mer rosszul kerested... mint mondtam nem bizánci, hanem görög keleti.
2010. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Másnéven ortodox.
2010. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát először is nyugaton latinul, keleten görögül beszéltek. Nyugaton papocezarizmus volt, azaz a pápa a világi uralkodó felett állt, keleten pont a fordítottja, cezaropapizmus, a császár volt az egyház legfőbb feje. A nyugatiak azt vallották, hogy a Szentlélek az Atyától ÉS a Fiútól származik, míg a keletiek azt vallották, hogy a Szentlélek (CSAK) az Atyától származik.


Hirtelen ennyi :)

2010. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mások a szertartások, a bizánci cifrább, bonyolultabb.

A nyugati kereszténység jobban eltorzította az ősi írásokat, a keleti jobban megőrizte.

2010. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megvan, minden sikerült :)
2010. máj. 6. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:
2010. máj. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!