Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyire bizonyítható, hogy a...

Mennyire bizonyítható, hogy a magyarok ősei a hunok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 20:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%
17:28: Ugye tudod, mi a különbség a bizonyítás meg a legenda között?
2011. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:00


Neked a Gesta Hungarorum legenda?

2011. jan. 24. 21:27
 13/30 anonim ***** válasza:
82%
Igen, elég nagy részben az. Nézz utána egy kicsit a történelmi forráselemzés témakörének. Továbbá annak, hogy a középkori krónikások írásait milyen mértékben befolyásolta, hogy melyik király udvarában élt, aki a kenyéradó gazdája volt, a politika meg már akkor is politika volt.
2011. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
4%

Ilyen alaponm a finnugor elmélet is csak politika.

A Habsburgok találták ki, hogy ne legyünk büszkék a múltunkra.

Olvass híres magyar krónikásokat pl.: Heltai Gáspárt, Kézai Simont vagy Kiszely Istvánt vagy ezt nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=H4GMCvTF5pg

2011. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam Kézai Simont. Ő híres magyar krónikás, aki krónikát írt, nem pedig forrásolt történelmi monográfiát. Érdemes őt olvasni, csak nem kell hiteles forrásnak gondolni.

Kiszely meg sosem volt híres magyar krónikás, ő egy volt antropológus, aki a pályafutása csúcsán feladta a tudományosságot, és nagy nyilvánosság előtt hülyét csinálva magából megtalálta Barguzinban Petőfit egy női csontvázban. Én már hírolvasó ember voltam, amikor ez történt, nem felejtem olyan könnyen.

Nehéz olyan emberrel tudományos dolgokról vitatkozni, aki a tudományos munka alapkritériumait nem érti, és nem tudja a tényeket a meséktől megkülönböztetni. A történettudományban a források képezik az alapot. Lengyel Dénest is lehet olvasni, gyönyörűen leírta a magyar mondákat, csak éppen ő ráírta a borítóra, hogy ezek mondák, mert nem keverte össze a történetírással.


Tudományos elméleteket mindig lehet cáfolni, a finnugor elméletet is. Csak éppen a tudomány eszközeivel és keretei között.

2011. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: emeletes marhaság, hogy ettől ne lehetne büszkének lenni a múltunkra. A múltunk a honfoglalás, az államalapítás, a sok-sok külső támadás és gazdasági nehézség túlélése, az örökös feltámadás és újrakezdés, az, hogy többször megvédtük Európát a keletről jövő támadóktól, 1956, és így tovább. A múltunk a magyar nyelv, amelyet ma is megértünk (ellentétben az angolokkal, akik eredetiben már el sem tudják olvasni a saját középkori irodalmukat), az 1100 éves túlélés, az azt megelőző évszázadoknak a valódi történései, és erre én például nagyon büszke vagyok. Aki csak egy másik ókori nép múltjára tud büszke lenni, és szégyelli a "halszagú rokonságot", ahogy a 19. században mondták, és nem képes büszke lenni a valódi nemzeti múltra, azt sajnálom. Mi köze ennek a hunokhoz? Lefogadom, hogy többet tudok a magyarság múltjáról, mint te.
2011. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném kifejezni mély tiszteletemet az előttem szólóhoz!


Csak hogy válaszoljak a kérdésre: Semennyire...

2011. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:40


Mi a baj a finnekkel? Miért márkásabbak náluk a közép-ázsiaiak?

2011. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne hogy nem a hunoktól,szkítáktól származunk,hanem az uráli népektől.

Teljesen visszavezethető minden hiszen teljesen látni nyomait a magyar elszakadásnak ,majd a magyar nép kialakulását.

Nem kell ,csak azért mert az egyetem által ki van hírdetve,mindenképpen visszahúzódni minden tudományos választól.Persze én sem 100%-ban hiszem ezt.Mindig fent van a 10% esély akármire.Ha jól tudom nekünk és a hunoknak annyi a közös vonásunk hogy "mindeketten" Ázsiából törtünk Európába.Attilának és a Hun Birodalomnak a Kárpát medencében vol a főhadiszálásuk és javarészt onnan buktatták meg a Római Birodalmat i.u.400 körül.Mi 400 évvel később érkeztünk szóval elég gyér az eshetősége.Akkor inkább a Szkíták mivel rájuk inkább jellemző a régi harcos magyarok modora.De mint mondtam én elhiszem a tudományos magyarázatot.

2011. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Obelixx ***** válasza:
100%
Ez nem hit kérdése. Vannak olyan - amúgy elég logikus, és elképzelhető, de konkrétan egyelőre nem bizonyítható - teóriák, amelyek szerint a honfoglaló nemzetségek között lehettek korábban a Kárpát-medencéből kivándorolt hun leszármazottak. Ráadásul a kazároktól történt elszakadásunk alkalmával elég sok pusztai népet rántottunk magunkkal, márpedig az európai hunok maradékai is bizonyosan ott kavartak a környékünkön. A finnugor eredet pedig nyelvészetileg bizonyított, akár tetszik ez nekünk, akár nem. De akkora katyvasz nép vagyunk - már a honfoglaláskor is azok voltunk, hát még azóta... -, hogy semmi meglepő nincs benne, ha a magyarok ősei között szinte bármely nációt megtaláljuk.
2011. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!