Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan származnak a magyarok?...

Honnan származnak a magyarok? Kik az őseink?

Figyelt kérdés
Nekem erről van saját elképzelésem, csupán arra vagyok kíváncsi, hogy általában mit gondolnak erről az emberek.
2011. márc. 8. 22:48
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
32%

9-es történelem...

bizonyított, hogy a finnekkel van rokonság, egyébként van egy csomó elmélet, hogy ázsiából, a törököktől.

azt mondják, a magyarság "többgyökerű".


én maradok a magyar-finn vonalnál. :D


te mit gondolsz erről? :D

2011. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

"2000-ben, a világ egyik legautentikusabbnak elismert folyóiratában, az USA-ban megjelenő Science-ben, Semino és 16 genetikus munkatársa közös közleményt tettek közzé. Kiterjedt összehasonlító populációgenetikai vizsgálataik alapján állást foglaltak az európai népek genetikai rokonsági kapcsolatairól... E vizsgálatok keretében, reprezentatív mintákon, genetikailag a magyar népességet is elemezték.


Népünk vonatkozásában az alábbi megállapításokat tették:


1. A magyar nép ősei a napjainktól számított 40-35 ezer évvel ezelőtt Európában elsőnek megjelent europoid őstelepesek között voltak.

2. A magyar nép populációgenetikai szempontból ma Európa egyik legkarakterisztikusabban elhatárolható népessége (amire az Eu19 haplotípus - őskőkori genetikai marker - igen magas, kontinensünk népei között a magyarokban legmagasabb százalékarányban kimutatható jelenléte utal).

3. A magyar nép legközelebbi - genetikai szinten igazolható - rokonai a lengyel, az ukrán, továbbá a horvát nép.


Semino és társainak közlése az első olyan nyugat-európai tudósoktól származó kollektív állásfoglalás, mely a magyarság őseurópai származását ismeri el."

2011. márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Tehát a genetikai kutatások szerint vagy mindig is itt voltunk vagy amit az amcsik leírnak a cikkben.( [link] a mai ukrajna területéről.
2011. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Első: itt [link] (cikkből van) Asszem elég egyértermű h semmi közünk nincs a finnekhez:)

v itt [link]

2011. márc. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
40%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:09


Bizonyított nyelvrokonság. szerintem emiatt eléggé van közünk hozzájuk.


első voltam.

2011. márc. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
85%

Tuti összevisszakeveredtünk mindenkivel a kárpát medencében, szóval ezértpaszol a genetika a horvátokkal

Valahonnan jobbrólföntről jöttünk, és ezért passzol a nyelv a finnekkel.

Én személy szerint a mitokondriális dns-t nem mára, hanem ezer-kétezer évre levetítve nézném. (kedves m@rha amcsik)

Valószínűleg egy cuki belsőázsiai nép voltunk. sztem.

2011. márc. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Az említett amerikai DNS vizsgálat azért nem helytálló, mert a honfoglaló magyarság mára már szinte teljesen kihalt ill. összekeveredett a helyi és környékbeli népekkel.


A finnekhez meg az ég világon semmi közünk, ez egy nagyon régi szoci propaganda, amivel a magyarok "helyét" akarták bizonyítani Európában.

Még a nyelvrokonság is vitatható és vitatott is, nemhogy a valós rokonság.

2011. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

"Bironyított" A gének nem hibáznak, a nyelvészek azonban igen. És csak halkan megjegyzem h néhány hülyének titulált nyelvész/kultúrtörténész tök véletlenül erre a 40000-éves ittlétre következtetett.


Apropó

Berzsenyi Dániel (1776-1836) költő mindenkinél hamarább felfedezte a magyar nyelv ősiségét:

�Régóta gyanús előttem az a régi előítélet, amely szerint többnyire azt hittük, hogy mindazon szavaink, melyek az idegenekhez hasonlítanak, kölcsönzöttek és idegenek, arra határoztam magamat, hogy némely szavaink származattját minden figyelemmel megtekintsem, s nyelvünk becsületét e részben is oltalmazzam. Bukdozásaim haszon nélkül nem maradtak, sőt örömmel tapasztaltam, hogy mindenütt többet találtam, mint kerestem elannyira, hogy csakhamar általlátám azt, hogy a magyar nyelv tán az egész óvilág nyelveinek gyökere és anyja, mert nyilván tapasztalám azt, hogy a legközönségesebb természeti tárgyoknak nevezeteit nemcsak az igen rokon déli és keleti, de még az egészen idegennek vélt európai nyelvekben is általában magyar gyökerekből lehet származtatni.� (1825)


Krantz S. Grover (1931-2002) amerikai antropológus:

�A magyarországi magyar nyelv ősisége ugyanilyen meglepő lehet� átmeneti kőkori nyelvnek tartom, mely megelőzi az újkőkor kezdetét� a magyar az összes helyben maradó európai nyelvek közül gyakorlatilag a legrégibb��

(Grover Krantz: Az európai nyelvek földrajzi kialakulása, Bp. 2000, Imre Kálmán fordítása)


Erbersberg N. (1840) bécsi tudós:

�Olyan a magyar nyelv szerkezete, mintha nyelvészek gyülekezete alkotta volna, hogy meglegyen benne minden szabályosság, tömörség, összhang és világosság, és emellett szorgosan került minden közönségest, kiejtésbeli nehézséget és szabálytalanságot.�


Igazából ezt a rokonságot csak az MTA erőlteti. A finnek átírták 2001 ben a tankönyveket h nem vagyunk rokonok. A közös elemek akkro kerülhettek be a 2 nyelvbe amikro a finn féle népek lejjebb húzodtak a jégkorszak miatt, és így 1 ideig szomszédok voltunk.

2011. márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Vicces amikor egy magyar állít ilyet akkor az elfogult, ha külföldi akkor hü..e
2011. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
23.17 elárulom h 7 honfoglaláskori leletből 2 ben találtak kis mennyiségben finnszerű géneket. A többi passzol ezekhez. Am 60%ban a jónép 40 ezer évvel, ezelőtti őstelepes, tehát ők az őseink:)
2011. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!