Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az alliteráció? Megszemélye...

Mi az alliteráció? Megszemélyesités? Metafora? Allegória?

Figyelt kérdés
és lécci példát is írjatok. Nagyon Szépen Köszönöm :)
2011. febr. 2. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyik se! Azonos mássalhanzóval kezdődő szavk egymásután.


Hátha a magyar jövő szebben épül

Ha szívünk vérét vakolatul venné,

Elénk bús szimbolummá ekként szépül,

A balladás Kőmíves Kelemenné.

2011. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Szekszárdon születtem,

Színésznőt szerettem.


Babits

2011. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Kedvenc alliterációm a hétköznapi életből:

A Kodály-körönd következik.

2011. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!


Kérdésed keményen koppant kőkemény koponyámon, komoly körmondatokat keltve kerge kobakomban. Keblemben keletkező kis kételyt követve kisebbítettem kegyetlen-kevély kedvem, kisebb kacajjal körítve komoly kérdésed. Keményen koppantva kevély kobakomra : Kamu kérdés? Komoly? Kellemetlen...


Huh, nem tudom folytatni :-D Na valami ilyen az alliteráció. Nálam profibbak oldalakon keresztül tudnak így szövegelni...


Pedro

2011. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi köze ennek a tudományokhoz?
2011. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

alliteráció = betürim , egy mondatba a szavak ugyan aval a kezbetüvel kezdődnek : Szekszárdon születtem,

Színésznőt szerette


megszemélyesités- élettelen tárgyt emberi tulajdonásggal ruháznak fel : Lehunyja kék szemét az ég ....


metafora - egy bizonyos szó átvitt értelemben való használása : rózsa = virág , vagy mondhatod a szerelmednek hogy rózsám


Az allegória viszont nem tudom pontosan hogy mi az ezért ide inkább nem irok semmit !

2011. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
allegóra = amikor az egész mű egy nagy metaforából áll.Másról beszél,de nyilvánvalóan érezhető,hogy mire gondol a szerző
2011. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Az allegória fogalma: metaforából származó szókép. Egy elvont fogalomnak a megszemélyesítése vagy érzékelhető képben való ábrázolása."


Lorenzo Medici síremlékén 4 allagórikus személy látható a Nappal az Este az Éjszaka és a Hajnal. Franciaország allegóriája Marianne.

2011. febr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat (L):) sokat segítettetek.
2011. febr. 5. 14:13
 10/12 $tinson válasza:
100%

Na akkor tömören ÉS prezízen összefoglalom :D.

Szóval alliteráció: 2 vagy annál több szó ugyanolyan mássalhangzóval kezdődik. Például: Milyen méz Micimackó?

Megszemélyesítés: élettelen dolog, vagy fogalom felruházása emberi tulajdonságokkal. Pl.: Gonoszan nézett le az éjjeli hold

Metafora: Egy fogalom, élettelen dolog, vagy személy azonosítása egy másik fogalommal, élettelen dologgal, vagy személlyel külső, belső, vagy tartalmi fogalom alapján. Például: a gyűlölet tengere. Itt a gyűlöletet, mint fogalmi síkot azonosítja (a gyűlölet az azonosított) a tengerrel, ami pedig a képi sík.

Allegória: Egy versben, vagy szövegben 1, vagy több versszakon át tartó metafora (Álom allegória a kedvenceim egyike)

2013. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!