Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyi valóságalapja van...

Mennyi valóságalapja van Kertész Imre: Sorstalanság című könyvnek?

Figyelt kérdés

És az ebből készült filmnek?

[link]


2011. febr. 20. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Semennyi. Már számon kérték, hogy kamu (bizonyíték van rá), de nem volt pofája válaszolni.
2011. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Légyszíves írjátok oda,hogy melyikre értitek,gondolom első ,te a könyvre érted ugye?

Tudnál mondani egy indokot ,hogy mért írna akkor ilyen könyvet?Amerikai ráhatás?Fenyegetés,vagy mi a magyarázat rá?

2011. febr. 20. 18:44
 3/14 anonim ***** válasza:
Linkelnéd a bizonyítékot? Érdekelne.
2011. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Például itt van ez:

http://www.youtube.com/watch?v=Ux_nwizVKTE

Sokan utánajártak a dolognak és semmi bizonyítékot nem találtak arra, hogy hazudna az öreg.

De egyébként bárki utánajárhat.

2011. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem olvastam a könyvet és nem láttam a filmet sem. De a történet alapja biztosan igaz,ha a holokausztról és a koncentrációs táborról ír. Ismertem olyan embereket,akik visszajöttek onnan. Nem szívesen beszéltek az átéltekről,de azért néha beszéltek róla.
2011. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ő is hasonló.Több könyvét is olvastam,nagyon jó.

2011. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, pedig olvastam a könyvet (kötelező volt, nem tudom miért, irodalmilag egy rakás szar, a történetet meg vesszük törin). Azért nem tudom, mert a leírása annyira élettelen, homályos és fos, hogy nem derül ki belőle, miről beszél. Akár az ufók is elrabolhatták volna.
2011. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

"irodalmilag egy rakás szar,"


Kár volt iskolába járnod!

2011. febr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

23:30 Te most vagy nem olvastad, vagy személyes okokból véded. Mert tényleg egy rakás szar.


23:28 Oh wow, senki nem beszélt Holokauszt-tagadásról, arról volt szó, hogy amit Kertész leírt, az igaz-e vagy sem. A táborok léteztek, ezt senki nem tagadja.

2011. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Mennyi valóságalapja van Kertész Imre: Sorstalanság című könyvnek?"


A saját élményein alapul. Apró részletekben eltérhet a valóságos eseményektől.


A filmet nem ismerem, gondolom, elég gyenge lehet.

2011. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!