Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A fenyegetést büntetik, és ha...

A fenyegetést büntetik, és ha igen, milyen fenyegetést?

Figyelt kérdés

Pl

gyilkossággal való fenyegetést

testi sértéssel való fenyegetést

rablással való fenyegetést


és milyen formában?

Írásban való fenyegetés

szóban való fenyegetés


stb... példákat tudtok mondani?


2011. febr. 21. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyszeri fenyegetésre nem nagyon reagál a rendőrség. Ha meg többszöri a dolog, akkor zaklatásnak minősül. De én úgy tudom, hogy ameddig "vér nem folyik", ők se nagyon folynak bele a dolgokba :(


maci

2011. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat
2011. febr. 21. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:
A fenyegeteés elvileg nem aktív cselekedet szóval nem minősül támadának. Viszont bizonyos fenyegetéseket büntetnek, pl bombával nem fenyegethetsz.
2011. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A BIZONYÍTHATÓ (általában életveszélyes) fenyegetéssel szoktak csak és kizárólag foglalkozni.


Bizonyítható meg általában maximum a soktanús vagy írásos és pontosan beazonosítható.


A fenyegetések 99%-a amúgy nem bizonyítható vagy elbagatelizálják és ejti a rendőrség az ügyet.

2011. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hú, ha így lenne, rég a sitten ülnék :DD hányszor mondtam már embereknek, h "még egy ilyen, és szétverlek/kinyírlak". szóban, és írásban is :DDDD
2011. márc. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!