Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyenek voltak a haláltáborok?

Milyenek voltak a haláltáborok?

Figyelt kérdés
Mindent tudni szeretnék erről a témáról. Pl a gázkamrákról, nem igazán értem, hogyan működtek... Tényleg bedobták a ciánt valami résen, vagy odabent kapcsoltak be valamit? Egyedül az Élet Szépet láttam ilyen témában, de az nem igazán ezekre a borzalmakra hegyeződik ki, töriből pedig még nem tartunk ott, hogy könyvben elolvashassam.
2009. febr. 15. 12:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem cián volt, hanem egy cianid származék ún. Zyklon-B.

[link]


Táborokról kezdésnek:

[link]


Azért manapság egyre több túlzásra derül fény ezzel kapcsolatban.

2009. febr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Robert Merle: Mesterségem a halál

ebben elég sok minden van leírva ezekről...persze azt nem mondom, hogy pontosan így is történt.

2009. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik ismeretterjesztő tévécsatornán szoktak ebben a témában dokumentumfilmet vetíteni, akkor fiatalként élt embereket kérdezgetni. Esetleg a tévéműsort is figyelheted, és ha akad ilyen, és teheted, nézd meg, ezekben is elég részletesen elmondják, és az interjúk is elég jók, amit azokkal készítenek, akik ezeket átélték fiatalon.
2009. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj el Birkenauba, egy életreszóló élményben lesz részed, az biztos.
2009. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Elolvashatod Wieslaw Kielar A 290. számú auschwitzi fogoly című könyvét is. Számomra nagyon megrázó volt. (Nem tudom, hogy hány éves vagy, de azért 14 év alatt semmiképp ne olvasd el.)
2009. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Hát szerintem haláliak voltak.
2009. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
Hol van birkenau? a frankfurt alatti kis falura gondolsz? vagy van áshol is?
2009. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az Orvos voltam Auschwitzban címü könyvet olvastam. Sajnos nem emlékszem a szerzöre, de a neten biztos rátalálsz. A könyv része a tárgyalás jegyzökönyve is, ami alapján kivégeztek egy pár illetékest. Szintén megrázó könyv.
2009. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el az Auschwitz jegyzőkönyvet. tudomásom szerint 2 szlovák zsidó írta, akiknek sikerült megszökniük onnan. nagyon valósághűen, dokumentumszerűen jegyezték le a borzalmakat, és a tábori miliőt. a nürnbergi perek során ez volt az egyik hiteles bizonyíték.

neten is megtalálod.

2009. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Lengyelországban van.

[link]

2009. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!