Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az a nagy fehér gömb alakú...

Mi az a nagy fehér gömb alakú dolog az ELTE tetején?

Figyelt kérdés
gondolom nem csak dísznek van ott, de akkor mire jó?
2011. márc. 20. 21:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
00:01 Ja hát aki a bölcsészkarra jár az nem tudom miért okoskodik Tudományok témakörben...
2011. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

a Lágymányosi melletti épületére gondolok.

köszönöm mindenkinek a válaszokat, ma 10:15-nek különös köszönet, igen, erre gondoltam :)


és belülről hogy néz ki?

2011. márc. 21. 21:13
 13/15 anonim ***** válasza:

10:36


Nekem is az jutott eszembe, hogy valamilyen ruhatáros szakos.

2011. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"és belülről hogy néz ki?"


Bevallom, nem voltam még bent, de gondolom mint egy planetárium amiből hiányzik a vetítő. :)


Igen, az egészben a "vicc", hogy tudtommal még mindig nem sikerült bele planetáriumi vetítőt szerezni (bár információim legalább egy-két évesek, remélem azóta változott a helyzet).


Szóval egy nagy ablak nélküli, "gömb" alakú terem.

Csillagászati előadásokat szoktak benne tartani, amik között tuti akad jó pár nyílt, amire akárki bemehet, csak érdeklődni kell, hogy mikor lesz ilyen.

2011. márc. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tegnap 00:14 vagyok


Én már voltam a csillagvizsgálóban, tényleg olyan, mint egy nagy gömb belülről, ablak nélkül. Van benne egy jó nagy távcső, amennyire emlékszem, kb. ennyi. Mondták mekkora hatalmas összegbe került az a távcső, arra már nem emlékszem, de jó drága volt. És egy ilyen kis csigalépcsőn kell felmenni :D

Amúgy a távcső maga modern csak a környezet kissé szoci :D Szóval nem kell ilyen ultramodern számítógépes rendszerekre meg lila fénnyel megvilágított fejű emberekre gondolni mint a filmekben :D


Én is hallottam róla, hogy van nyílt nap, amikor meg lehet nézni, de nem tudom, hogy mikor :S

2011. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!