Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » ELTE-ÁJTK VAGY SZTE ÁJTK?...

ELTE-ÁJTK VAGY SZTE ÁJTK? Melyiket javasoljátok ha jogi pályára akarok menni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 13:46
 1/10 anonim válasza:
ELTE, de szerintem ne menj jogásznak, mert telített a szakma.
2011. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, mehetsz majd közmunkásnak minimálbérért.
2011. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A későbbi (hacsak nincs protekciód) álláskeresési lehetőség még hagyján ezzel a szakmával, de ahogy látni lehet 90%-al csökkentik az állami helyeket és ha nem vagy a legjobbak között akkor sokba fog fájni :s
2011. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem se menny jogásznak. Úgy is csak utcát fogsz sepregetni...
2011. szept. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
BÜFÉ-RUHATÁR!!
2011. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 fanatic válasza:
DE-ÁJK!!! Igen, telített a szakma, de a jogi végzettség nagyon univerzális. Nem muszáj a standard szakmákat választani (ügyész, ügyvéd, bíró[különösen nehéz bekerülni]). Mondjuk a jogi diploma mellé egy nemzetközi gazdálkodás vagy valamilyen tisztképzőn szerzett diplomával sokkal könnyebben el tudsz majd elhelyezkedni. A jó szakembert mindenhol keresik. Sok sikert!
2011. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 fanatic válasza:
Amúgy gratulálok intellektuális hozzászólóknak...
2011. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

"Mondjuk a jogi diploma mellé egy nemzetközi gazdálkodás vagy valamilyen tisztképzőn szerzett diplomával sokkal könnyebben el tudsz majd elhelyezkedni."


Kedves Előző! Tudod, hogy ez mibe kerül? 5-6 év jog, meg 3-4 év a nemz.gazd. Arról nem is beszélve, hogy qrva drága, és a nemz.gazd is annyit ér kb. mint a jog.

Mellesleg nem igazán szeretik a munkaadók a sokdiplomás embereket.

2011. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 fanatic válasza:
Tisztában vagyok vele. Én is jogon vagyok. Nem kötelező mellé másik diploma, de vannak lehetőségek. Így még nagyobb tér nyílhat meg, mert azért egy jogász-közgazdáz háttér szerintem nem rossz preferencia. Tudom, hogy nagy teher, már én is azon gondolkozok, hogy mit, hogyan meg merre. Arról, hogy mennyire szeretik a sok diplomásokat nem sokat tapasztaltam.
2011. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Előzőnek:


én nem vagyok jogon, de jópár közeli ismerősöm igen.

Jogász-közgazdász nem rossz preferencia, de nem éri meg.

Nézz körül: hány helyen képeznek jogászt, közgazdászt. Nehéz elhinni, hogy a lecsóbb helyekről sincs olyan kollega, amelyik ne bírná felvenni a versenyt valamelyik csodaegyetemen készülővel. Márpedig egyre rosszabbak az elhelyezkedési lehetőségek. Főleg jogi pályán.


Sokdiplomás: 2 okot eredményez:

- vagy elvégezted mind2t de nem igazán értesz egyikhez sem. A munkaadó pedig szivesebben veszi fel azt, akinek ugyan csak 1 diplomája van, de ért hozzá, mert pl. dolgozott benne, amíg te tanultad.


- vagy nagyon pró vagy mind2ből (végiggürizheted az agyadat kb.), de akkor meg azt mondják, hogy túlképzett vagy.


A több diploma, akkor célszerű, ha a szakma megköveteli (pl. tanári), vagy pedig nem olyan nagy a különbség a 2 között (pl. villamosmérnök - informatikus). Egyébként

meg idő, meg pénz, egy jobban hangzó nevű egyetemen indokolatlan összegeket kérnek el (4-500e / félév), mert hát ugye a másoddiploma pénzbe kerül. Annyira viszont nem könnyű a jog (bár jóval könnyebb mint a mérnöki), hogy csak úgy elvégezzél valami gazdasági nyavaját mellette.

2011. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!