Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik napjainkban is beszélt...

Melyik napjainkban is beszélt nyelv hasonlít legjobban a magyarra?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 12:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%
A magyar. Ez most olyan, hogy melyik a legközelebbi csillag? A Nap.
2011. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

A magyaron kívül a kanti és a manysi. Hasonlít még a finn és az észt. Én egyszer hallottam észteket beszélgetni, azt hittem magyarul beszélnek csak nem értem a szavakat. Legalábbis nekem így tűnt.

Ha a fantazmagóriákra vagy kiváncsi akkor elég széles a választék. (hihetetlen magazin és a világpanorámából Szaniszló)

- kaukázusi nyelvek

- indiai, azaz hindi (Budha -> Buda)

- török

- perzsa

- baszk

- óír(kelta)

- summér, akkád

- egyiptomi

- trójai (bizony Herkulest is magyarnak tartják az állatok)

- avar

- hun


Amint láthatod mi szartuk ki az egész világot, legalábbis szerintük.

2011. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%
Óóó Jani sok szöszi
2011. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, mit értesz azon, hogy "hasonlít". Ha a szókincs hasonlóságát, akkor a német vagy az orosz, mert a magyarban jópár szláv és germán eredetű szó van. Ha a hangzás hasonlóságát, akkor a finnt lehet példának felhozni. Ha a nyelvtant, akkor a finnugor nyelveket (finn, észt, meg az a pár piszlicsáré finnugor nyelv az Urál környékén).
2011. márc. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

"Attól függ, mit értesz azon, hogy "hasonlít"."

Nagyon helyénvaló ez a válasz!


Szerintem a hasonlóság követelménye a szókincsre vonatkozóan: a hangalak és a jelentés közti feltűnő csaknem teljes egyezések, és ezek SZÁMOSSÁGA!


Ez utóbbiak tanulmányozásában nagy segítséget nyújtanak a számítógépes szókincsfeldolgozások és a valószínűségszámítás. Vannak ugyanis véletlen egybeesések, hasonlóságok, ám ha azok gyakorisága egy bizonyos mértéken túllép, akkor már valószínűsíthető a hasonlóság.

2011. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%

04:10-hez még:


A további válaszoddal kapcsolatosan a helyedben azonban sokkal óvatosabb lennék....

2011. márc. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

ma 08:58


Már miért is?


Hangzásban a magyar a finnre hasonlít:

- hasonló a magánhangzók készlete

- mindkettőben vannak hosszú és rövid mh-k és msh-k is

- mindkettőben szóeleji hangsúly van

- mindkettő monoton, nincsenek redukált szótagok.


Ez nagyon hasonló hangzást eredményez.


A nyelvtannál is a finnel van a legtöbb hasonlóság, bár itt nem annyira szembetűnő.

2011. márc. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
A szlovák. (....)
2011. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
6%
Az oszmáni török. De hasonlít még a kárpátaljai nyelv és a székely is.
2011. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
90%
nem vitát akarok kezdeményezni szó sincs erről...de mi itt Erdélyben székelyek ugyanúgy magyarul beszelünk mint ti Magyarországon, sőt lassan már sokkal magyarabbul mint ott sokan..szóval szerintem ez egy rossz válasz volt: "De hasonlít még a kárpátaljai nyelv és a székely is." Mert Felvidéken, Vajdaságban, Kárpátalján, Erdélyben ugyanúgy magyarul beszelnek csak nem az állam nyelve a magyar, és vannak nyelvjárások de attól ez még nem egy külön nyelv..bocsi nem a kérdésedre volt a válasz:), csak azért mégis tudjuk, hogy miről is beszélünk.
2011. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!