A szakdolgozatomban egy filmet és az abból készült színdarabot szeretném elemezni a testbeszéd alapján, van vmi ötletetek, hogy milyen hipotéziseket vizsgáljak?

Figyelt kérdés

Külön fejezetekben vizsgáljam a filmet és a darabot vagy párhuzamosan?

Elvileg olyan jeleneteket kéne keresnem, ahol a testnek sajátos, speciális jelentése van, de nem igazán értem ez mit takar. Kb bármibe bele lehet magyarázni bármit, de így meg nem lesz tudományos a doli...

Ha vki írt hasonló témában (testbeszéd), vagy van bármiféle ötlete azt nagyon megköszönném!


2011. ápr. 8. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Azok után, hogy a szakdolgozatodat "doli"-nak hívod nem jósolok semmi jót...


A testbeszédről meg 100+1 könyvet találsz "nonverbális kommunikáció" néven. Válassz ki kettőt, olvasd el és mindjárt rájössz, hogy nem lehet bármibe bármit belemagyarázni.

2011. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Imádom az ilyen okostojásokat...


"Konzultáció során találkoztam valakivel, aki konfliktuskezelésről írt szakdolit." - Ezt egy nagyon jó honlapon írják, ami szakdolgozatíráshoz nyújt segítséget. Az, h az ember ezt a szót használja nem árul el semmit. Persze, aki kötözködni akar meg beszólogatni, az ilyenekkel nem foglalkozik. Nem a szóhasználatommal kapcsolatban kértem kritikát, ha nem hogy milyen aspektusokból közelíthetném meg a témát. Soha nem fogom megérteni miért esik jól az embereknek rögtön támadni ahelyett, h segítenének...


Használható, értelmes ötleteknek továbbra is nagyon örülnék!


Köszönöm!

2011. ápr. 8. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Örkény István Tóték. A dráma is remek meg a filmváltozat is, kimagasló alakításokkal. Jó a témaválasztásod, ebből szuper dolgozatot lehet írni!
2011. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez a "szakdolgozat" nem éri meg a segítséget. A legdurvább büfészakon is nevetségesen fog hatni, hogyha szakdolgozatként be akarsz adni egy ilyen elemzést.

A non-verbális kommunikációról nyugodtan írhatsz szakdolgozatot, de ne ilyen formában. Értem én, hogy már április közepe van és május / júniusban már le kell adni, de akkor is...

2011. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!