Mi az oka annak, hogy a történelmet feljegyezték? Miért nem lehet lezárni a történelem írását? Mi szükség van az újabb és újabb adatok feljegyzésére? Miért akarják a történészek megérteni a történelmet?

Figyelt kérdés
A következő válaszokat tudom: A jövendő nemzedék tanuljon belőle. A hasznos tények segítik az eljövendő közösség életét.
2011. ápr. 22. 22:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kicsit off, bocs, de pont ebből adódóan nagyon sok hiteltelen dolog is terjeng a történelemben, sok a feltételezés, a becslés és a pontatlanság. Gondolj bele, pl a honfoglaláskor nem igazán voltak fejlett dokumentálási lehetőségek. Mai történelemtudásunk jelentős része olyan infókra épül, amik évszázadokig csak apáról fiúra szálló szóbeszédek voltak. Sok-sok ellentmondás van a történelemben és sajnos vannak, aki az ebbéli zavarosságot még manipulálják is.
2011. ápr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nem. De ha mindezt elfelejtjük, mi akadályozza meg az emberiséget, hogy egy hasonló kétségbeesett helyzetbe jutott nemzet egyszer ugyanezt az utat válassza? "



Az emberek lelki fejlődése. Amihez hozzátartozik az egotól való megszabadulás, amihez hozzátartozik a jelenben való lét, amihez hozzátartozik a történelem elfelejtése...


Nem az a bajom, hogy megértjük a folyamatokat és tanulunk belőlük (egyébként szerintem az, hogy tanulunk belőlük, csak a legritkább esetekben igaz. A politikusok ma is ígérgetnek és ma sem tartják be őket. Hitler is ugyanígy jutott hatalomra. Szép dolog ez a gondolat, hogy levonjuk a tanulságokat, de akárcsak a kisgyerek, akit az apja tilt valamitől, mert ő már gyerekkorában elkövette ugyanazt a hibát, a kisgyerek pedig azért is megcsinálja, az egyes ember is ilyen: leginkább csak a saját tapasztalatait hiszi el.)

Nekem az a bajom, hogy az ember azonosítja magát valamivel. Beszülettem ezek közé a határok közé, tehát magyar vagyok. Sopronba születtem, tehát magyar vagyok. Magyar vagyok, az ÉN népemet ölték Mohácsnál, az ÉN népemre telepedtek a Habsburgok, az ÉN népemtől vették el a nyugatiak az ország 2/3-át. Ha viszont 10 kilométerrel odébb születek, már osztrák vagyok. Dicső múlttal rendelkezek, áldom a fenséges Habsburgokat, a nagy Ferenc Józsefet. És ne feledjük, a határt emberek húzták és nem örök. Nekem ez nagy hülyeségnek tűnik. Ráhúzzuk egy újszülött gyerekre a magyarság ezeréves szenvedését. Ez az szerintem, amiért nem tud talpra állni az ország, és végső soron az egész világ. Az iszlámok is olyan dolgokért csatáznak, hogy melyikük a hagyományőrzőbb. És mi a fenének? Miért nem tudnak a jelenben élni?

2011. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:07"


Ez így van. De a reáltudományokban is rengeteg a feltételezés. Ez nem jelent semmit.

Amellett pedig még mindig jobb kevés adatból következtetni, találgatni, mintha semmit sem tudnánk.


"Az emberek lelki fejlődése. "


Már ne is haragudj, de ez egy végtelenül naiv felfogás.

Az ember nem változik. Úgy értem, az egyén talán, de az ember, mint létező soha. Egy 10.000 évvel ezelőtt élt ember csak annyiban különbözik tőled, hogy műveletlenebb volt. A "lelki fejlettsége" teljesen ugyanolyan volt.


"egyébként szerintem az, hogy tanulunk belőlük, csak a legritkább esetekben igaz. "


Ha már az emberek 1%-a tanul belőle, az is jobb a semminél.


"A politikusok ma is ígérgetnek és ma sem tartják be őket. Hitler is ugyanígy jutott hatalomra."


Nem. Hitler betartotta, amit ígért. Pont ez volt a baj.


"Szép dolog ez a gondolat, hogy levonjuk a tanulságokat, de akárcsak a kisgyerek, akit az apja tilt valamitől, mert ő már gyerekkorában elkövette ugyanazt a hibát, a kisgyerek pedig azért is megcsinálja, az egyes ember is ilyen: leginkább csak a saját tapasztalatait hiszi el."


Pont erről beszélek. Nem azt kéne megtanítani, hogy ez és ez volt, és ez rossz, hanem megértetni az emberekkel, hogy miért volt rossz. Belelátni a folyamatokba és átélni azt (már amennyire x év távolságból ezt lehet).


"Nekem az a bajom, hogy az ember azonosítja magát valamivel. Beszülettem ezek közé a határok közé, tehát magyar vagyok. Sopronba születtem, tehát magyar vagyok. Magyar vagyok, az ÉN népemet ölték Mohácsnál, az ÉN népemre telepedtek a Habsburgok, az ÉN népemtől vették el a nyugatiak az ország 2/3-át. Ha viszont 10 kilométerrel odébb születek, már osztrák vagyok. Dicső múlttal rendelkezek, áldom a fenséges Habsburgokat, a nagy Ferenc Józsefet."


Ez nem feltétlenül igaz, de értem mire gondolsz.

Viszont a történelem nem csak erről szól.


"És mi a fenének? Miért nem tudnak a jelenben élni?"


Az, hogy ismered a múltat, nem jelenti azt, hogy benne is élsz.

Egy barátom mondta egyszer, hogy azért kell ismerni a múltat, hogy jól élhesd a jelent és széppé tervezhesd a jövőt.

Szerintem nagyon igaz. Gondolkozz el rajta!

Természetesen mindig vannak hülye emberek, de ha ezt elveszed tőlük, akkor másért fogják irtani egymást. Ez nem a történelem ismeretén, vagy nem ismeretén múlik.

2011. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 ekeke ***** válasza:
0%

Azér' úgy illik, hogy masszív Hitlerezés helyett Sztálinozzatok, Maózzatok is. Vegyétek észre, hogy Hitlerék nyíltan évtizedekig mondták, és meg is cselekedték, míg a kommunizmus nevében fentiek hazudtak, kínoztak és irtottak (háború és hadüzenet nélkül, a saját népüket, sokszorannyit). Azaz ma is épp ugyanaz megy!


Történelem nem létezik. Az létezik, ami ma folyik, nyilván épp az hat ránk, ami ma folyik, napi gond, tehát létünket leginkább befolyásolja. Hát nem leírjuk? Ugyanez 5-10 év múlva már történelem néven fut.

2011. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!