Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy lehet elismert egy mai...

Hogy lehet elismert egy mai még ismeretlen költő?

Figyelt kérdés

Hogy jut el valaki addig, hogy érettségi anyag legyen?


Mielőtt nekem kezdenétek ajánlani dolgokat szólok, hogy nem írok verseket - nem is tudok, csak érdekel, mi lehet a folyamat.


2011. máj. 1. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Népszerűnek és olvasottnak kell lenni. Ez ma már nehezen kivitelezhető, mert senki sem olvas verseket.
2011. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt hittem érthető mit akarok. A kérdés lényege pont az, hogy hogyan lesz a mai világban egy költő népszerű és olvasott.

Pl Varró Dániel nincs még 35 éves, de már érettségin ismerni kell, neves színészek adják elő a művét a színházban.

2011. máj. 1. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Senki sem olvas manapság verseket, de ezért keményen meg is dolgoztak a kortárs költők, írók.

De én pl. azért nem olvasok verseket, mert egyszerűen fizikai szenvedést okoz a strófákba szedett szöveg olvasása, pedig agyilag rendben vagyok :)

Meg aztán jól kell születni, ha érted, hogy mondom. És a pályázatokon sem a falusi Kovács Jánosok kapják a zsetont, akárhogy is írnak.

2011. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, ha van valami nagyfejes ősöd, akkor semmi gond. A politikai elit rátette a művészetekre mára a kezét, és a sajátjait nyomja előre.
2011. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A feltétele az, hogy minél több írószervezetnek a tagja legyen, mert azok nélkül nincs ismertség. A legnagyobb tagságot számláló a Magyar Írószövetség, ide mindenképp be kell lépni :), emellett van még jópár (FISZ, Szépírók szövetsége stb.)

A többi feltétel sztem: írjon jó kortárs műveket, nyerjen minél több díjat, járjon körutakra. A legjobbakat kiadók is szerződtetik. A legjobbak a Magvetőnél vannak. ahhoz már nagyon profinak kell lenni.

Egyébként ma sajna nagyon kicsi az új írók érvényesülési esélye. :(


21l

2011. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!