Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
42.
2011. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%

Az hogy engem szolgálj.

Irj privit ott megdumáljuk Üdv az:ISTENED :)


ui:nem lessz olyan borzasztó

2011. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
igen a 42 helyes válasz. többször átszámoltam, mindig az jött ki.
2011. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Átszámoltad? Hoppá... Mik ki nem derülnek a válaszadókról... Először azt hittem, ember vagy. Bocsánat, ha megsértettelek volna! :)
2011. máj. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A te életednek az az értelme, amit adsz neki. Hogy magának az életnek van-e értelme, az szerintem egyáltalán nem biztos.


Egyébként eleve ez egy hülye kérdés, mert az értelem egy emberi fogalom, ami csak más emberi fogalmakra lehet igaz, az emberi fogalmakat pedig az emberek találták ki. Így visszatérünk a kezdő tézishez.

2011. máj. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Volt már a kérdés.
2011. máj. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mivel a világ egy komplett Egész, ezért az Élet értelme egyértelműen az, hogy teljes tudatunkból, teljes eszünkből együttműködjünk azzal, mármint az Egésszel. A célja pedig természetesen az, hogy ezt felismertesse velünk. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Ajánlom olvasásra: Viktor Frankl: Mégis mondj igent az életre.
2011. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
26%

A 42 úgy tudom egy könyvben van (legalábbis ott is egy számot dob ki a gép amit sokáig építenek,hogy válaszoljon erre a kérdésre).

Az élet értelme nem az amit adsz neki (elszomorító lenne mondjuk egy sorozatgyilkos esetében).Azért élünk a Földön, hogy Istent és szeretetét megismerjük, viszonozzuk azt és eljussunk így az örök életre.

2011. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

"Azért élünk a Földön, hogy Istent és szeretetét megismerjük"


És ha nincs Isten, akkor értelmetlenül élünk eme sárgolyón? Nem hangzik túl jól.


Egyébként valóban egy könyvben van, Galaxis Útikalauz a cime, ebben a könyvben említést tesznek egy trilógiáról, talán el kellene olvasnod.


A trilógia címei sorrendben:


Hol tévedett Isten

Még Néhány Isten legsúlyosabb Tévedéseibõl

Végül Is Kicsoda Ez az Isten Egyáltalán?

2011. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!