Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Összehasonlító verselemzést...

Összehasonlító verselemzést kell írnom. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
A két vers: Horatius: Leuconoéhoz és Berzsenyi: Horác. Hol találok szempontokat vagy vmit amit írhatnék? Nem vagyok jó verselemző és nem tudom, hogy miket kell vizsgálni.
2009. márc. 18. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pedig itt szinte adja magát a dolog. Berzsenyire nagy hatással volt Horatius, és nem véletlenül az ő nevét választotta címül a verséhez, mivel H. ezen verse mintául szolgált neki.

Szempontokat magukban a versekben találsz. Egyszerűen elolvasod a két verset, összehasonlítod a tartalmat, formát, és számba veszed a hasonlóságokat, különbségeket. Ebből aztán valahogy összeáll megfelelő anyag.

Igazából már magukból a versekből külső forrás nélkül is messzire juthatsz, de az internet és a könyvtárak is tele vannak forrással.

2009. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
elöször is olvasd el mindkét verset... :-)
2009. márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Osszehasonlito elemzesnel 2 modszert hasznalhatunk:


A bevezetes es befejezes mindket modszernel azonos, osszefoglalo/velemenykifejto szerepuk van, amelyben hangsulyozni kell a koltok munkassagat, jelentoseget.


1. Az elso modszer targyalasa ugy epul fel, hogy elobb elemzed az egyik verset, majd a masikat, es mikor a masodikat elemzed, mindig visszautalsz az elsore ilyen kifejezesekkel, mint pl. "az elso muhoz hasonloan ez a vers is.....".


2. A masik modszer pedig, hogy parhuzamosan elemzed a kettot, eloszor megnezed mindketto cimet, ezeket elemzed (a te esetedben: ki volt Leucone, ki volt Horatius, es miert irhatott Berzsenyi rola [az o hagyomanyait kovette]). Aztan ugyanigy elemzed oket tema szerint (elobb egyiket, aztan masikat), hangulatok, koltoi kepek, alakzatok, barmit beleszohetsz.

2009. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2009. márc. 19. 16:45
 5/14 anonim válasza:
100%

szia! én a szempontokat innen szoktam figyelembe venni!:

[link]

remélem tudtam segíteni

2009. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
szia:) bár már fél éve kelett írni, azért nagy hasznát fogom venni a későbbiekben a linkednek:) köszönöm szépen. :)
2009. okt. 13. 21:37
 7/14 anonim ***** válasza:

Szió : )

Nem tudom figyeled-e még a válaszaid, de mivel e-mailt írni nem tudtam, gondoltam megpróbálom itt.

Ugyanezt az elemzést kéne nekem is megírnom hétfőre és elég döcögősen haladok.

Van már egy fél oldalnyi bevezetésem és nagy hasznát venném az elemzésednek.

Kérlek ha segítségemre tudsz lenni, jelezd itt, vagy e-mailben.

Előre is ezer köszönöet.

2011. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Fú, hát ez már 2 éve volt, és nem tudom, hogy hol vannak a 10.es cuccaim, sőt hogy meg van-e a mű... Sajnálom, ha esetleg megtalálom akkor át tudom küldeni, de ennek nemsok esélye van.

egyébként meg lehet írni, próbálkozz vele és majd vki aki ért hozzá, kijavítja.


sok sikert.

2011. febr. 20. 10:13
 9/14 K.Jenny válasza:
10.-es korodban már csináltatok ilyet? én 11+1-be járok, de mi még most, és előrehozottazunk... mázli:)
2011. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ezt az 1-et csináltuk, meg 12.be még egyet, aztán most érettségi szóvla nem volt nagy felkészítés a kezdeti lendülethez képest:D
2011. ápr. 29. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!