Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Összehasonlító verselemzést?...

Összehasonlító verselemzést? Tippek? Példák?

Figyelt kérdés
A hazatérés témájában kaptam két verset, még sosem csináltam verselemzést,kíváncsi vagyok,hogy mi szerint érdemes írni? 4.-es vagyok esti tagozatos gimiben.
2009. okt. 9. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy mondta a tanár, hogy először elemezzük le külön-külön a két verset a megadott szempontok alapján, majd utána vonjunk párhuzamot. Biztos fogsz találni benne olyat ami ugyanaz, és olyat is amibe teljesen különböznek. a tudsz idézz belőle, persze ne sokat, ne erre menjen el a hely.
2009. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta a tanár,hogy 3 teljes oldalt kell írni. Elég nehéz feladatnak bizonyul elsőre. Igaz van rá egy hónap,de nem akarom sokáig halogatni. Köszi a tippeket!
2009. okt. 9. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Először írsz ilyet? A 3 oldal soknak tűnik, de hidd el nem olyan nehéz:)
2009. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen,először. Még eddig valahogy kimaradt. Petőfi és Weöres Sándortól van két vers. Majd igyekszem betartani a szempontokat.
2009. okt. 9. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam még neked:


Ez nagyon egyszerű: arra, hogy miben hasonlítanak egymáshoz , miben különböznek egymástól a művek .

Egyezhetnek, eltérhetnek:


* (témájukban, műfajukban, ugyanabban a korban íródtak, vagy éppen nem, esetleg a szerzők pályaképében találunk valami közös pontot, a művek keletkezési körülményeiben)


* A művek helye a szerzők életművében

* Vershelyzetükben ( ahogyan kezdődik )


* a formai eszközökben ,

*

stílusjegyekben,

*

motívumokban,

*

visszatérő szavakban,

*

szókincsben, kifejezésekben,

*

szóképekben, (megszemélyesítés,. hasonlat , metafora stb)

*

terjedelemben,

*

szerkezetben

*

A költői üzenetekben, versek mondanivalójában,

* A művek befejezésében, zárlatában


* A versek ritmusa, ríme, stilisztikai eszközei is összehasonlíthatók egymással.

2009. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedves vagy!
2009. okt. 9. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!