Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mihez kezdhetek manapság a...

Mihez kezdhetek manapság a történelemmel kapcsolatos szakmákban?

Figyelt kérdés
A ráfizetős régészetet direkt nem említettem. De nagyon szeretem a történelmet és szeretnék ezzel foglalkozni, csakhogy nem vagyok milliomos és nem ártana, ha meg is tudnék élni a munkámból. Egy könyvtárban sem szívesen porosodnék, szóval tanácstalan vagyok, Megköszönném, ha megosztanátok velem egy-két tapasztalatot, tanácsot.
2011. jún. 9. 23:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
egyik rokonom a Szépművészeti múzeumban dolgozik, és ott vannak régészek, művészettörténészek meg minden ilyesmi.. és nincsen semmi munkájuk kb, nincs pénz kutatásokra, nem tudnak elmenni külföldre tanulmányokat végezni, mindent a folyóiratokból tudnak meg. tehát beenn dolgoznak a múzeumban, nem épp azt amit akartak csinálni a szakályukkal. ha itthon akarsz dolgozni és nem tudod magadat finanszírozni, akkor nagy eséllyel te is arra a sorsra jutsz, ha jutsz egyáltalán. ha nem tudsz külföldre menni akkor inkább választanod kéne másik szakmát, amivel itthon aránylag meg lehet élni
2011. jún. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
szakmájukkal*
2011. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%
Ha ambiciózus vagy még műszakvezető is lehetsz a Mekiben.
2011. jún. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"szeretem a történelmet és szeretnék ezzel foglalkozni,"


Csak a munkaerőpiacnak nem kell.

2011. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezért sokan ezt hobby-ból csinálják.

Régen is kevesek kiváltsága volt ez fő szakmaként, ma sincs másképp.

2011. jún. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha régész nem akarsz lenni, akkor lehetsz még tanár, múzeológus, könyvtáros, vagy levéltáros. És ha tanárból felküzdöd magad, lehetsz kutató egyetemi tanár.

Más alternatíva nagyon nincs.

Lehetsz történelmi regényíró is, de ahhoz meg nem szükséges diploma.

2011. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a leginkább az érné meg,ha egyetemen tanítanál.Egyre magasabb fokozatot szerezhetnél meg,illetve akár kutathatnál is.
2011. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%

íme a diplomás túlképzés újabb példája.


aztán majd jönnek a sírások (vagy sírásók = régészek), hogy 2-3 dimplomám van oszt nem kapok munkát. nem hát, mert egyeteln állam, közösség sem fog tudni a lakosság 70%-ának könyvtári, irodai, tervezői munkákat adni.


z egészséges társadalomban az okostojások aránya kb 10% kéen legyen, azaz csak 10%-nak kéne felsőfokú végzettség, s akkor tán nem lenne gond, hogy n dimplomával nincs munkám.


ezt a részt nem tanítják a társadalomtudományon a bölcseknek? ehhez józan paraszt ész kell, hogy felfogjuk? az okosabbaknak nem megy? ez azért furcsa.

2011. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szóval igazam volt, nem lehet megélni a történelem ismeretéből és kutatásából? Ez azért elég nagy szégyen. Nem mintha sokan akarnának ezzel foglalkozni. Engem a környezetemben már sokszor furcsán néznek, amikor valami történelmi érdekességről kezdek mesélni; nem éppen fogékonyak az ilyesmire. Valahol meg is értem, én sem tartom igazán élvezetes beszédtémának a gázáremelést és a média által világgákürtölt, erősen kacsaszagú belpolitikai "híreket". Dehát nem vagyunk egyformák. A bajom csak azzal van, hogy engem nem nagyon érdekel más téma.

Tanári karrier? Az talán nem hülyeség. A kérdés csak az, hogy mikorra kezd megtérülni a pénz, amit beleölök, és hogy mennyi időm marad a tanulás mellett dolgozni valamit, ha csak így megy? -vagy fordítva.

2011. jún. 14. 16:39
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

ha tanárnak mész, akkor természetesen soha nem fog megtérülni. 100-200 között keresnek, de ha már van vagy 30 év tapasztalatod és nem testnevelést tartasz, akkor is kétlem hogy 200 fölé menne ez a szám. tanárnak az megy aki szeret tanítani és nem bánja ha létminumumon kell élnie, vagy nincs más lehetősége meg egyebek.

de én igazából meg is értem hogy miért nem ölnek annyi pénzt a történelem kutatásaiba, sokkal fontosabb tudományok vannak amiket fejleszteni kell, pl orvostudomány, fizikai kutatások meg ilyesmik. ezekből még hasznunk is válik, de abból hogy most megtudjuk hogy Caesar miket írt a levelében Mariusnak vagy akárkinek, abból nem igazán van semmi hasznunk.

2011. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!