Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mihez kezdhetek manapság a...

Mihez kezdhetek manapság a történelemmel kapcsolatos szakmákban?

Figyelt kérdés
A ráfizetős régészetet direkt nem említettem. De nagyon szeretem a történelmet és szeretnék ezzel foglalkozni, csakhogy nem vagyok milliomos és nem ártana, ha meg is tudnék élni a munkámból. Egy könyvtárban sem szívesen porosodnék, szóval tanácstalan vagyok, Megköszönném, ha megosztanátok velem egy-két tapasztalatot, tanácsot.
2011. jún. 9. 23:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy közvetlen haszna nincsen, de a tudás feltárása, terjesztése és a kultúra terjesztésében való részvétel, vagy legalábbis az érdeklődés felébresztése fontos dolog, ha már a tudás megőrzése és ápolása nem is mindenkinek az. Az egyéni élvezetről nem is beszélve.
2011. jún. 14. 17:46
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

"Szóval igazam volt, nem lehet megélni a történelem ismeretéből és kutatásából?"


Ezt így nem jelenteném ki. De ha büdös a munka, akkor semmiből sem lehet megélni.

Ha elvégzed az egyetemet és elmégy tanítani, akkor meg tudsz élni belőle, csak hát épp nem túl magas színvonalon.


"ezekből még hasznunk is válik, de abból hogy most megtudjuk hogy Caesar miket írt a levelében Mariusnak vagy akárkinek, abból nem igazán van semmi hasznunk."


Ebből konkrétan valószínűleg tényleg nem sok. De pont azzal van a probléma, hogy a többségnek a történelem csak ennyi. Most nem akarok hosszú fejtegetésbe kezdeni, inkább csak írok néhány nagyonis igaz idézetet.

"A történelem az élet tanítómestere."

"Aki elfelejti múltját, arra ítéltetik, hogy újra átélje azt."

"Aki elfelejti a történelmet, azt a történelem is elfelejti."

"Minél messzebb tekintünk a múltba, annál messzebb látunk a jövőbe."

2011. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A privát mailodra reagálva, kedves kérdező, a "büdös a munkát" arra értettem, hogy kikötötted, hogy nem akarsz régészkedni és egy könyvtárban sem akarsz "rohadni". Márpedig a történész szakma ez utóbbiról szól. Feltéve, hogy nem leszel tanár, de hát az meg, mint fentebb is írták, jelenleg nem épp egy életbiztosítás.

Amúgy nincs akadálya, hogy egyetem mellett dolgozz. Nekem van olyan ismerősöm, aki történelem-földrajz szak mellett is dolgozik. Azt már nem tudom, hogy bírja, de csinálja.

2011. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ja, és az idézeteket nem azért írtam, hogy most mindenki nyomás a történelem szakra. Csak azt akartam mondani, hogy az abszolút nem igaz, hogy nincs haszna a történelemnek. Viszont sokaknak az is bőven elég lenne, ha olyan szinten megtanulná és tudná, ami egy négyes-ötös középszintű érettségihez kell.
2011. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Feltéve, hogy az a tudás meg is marad. Sajnos sokaknak ez csak átmeneti dolog. Bemagolják és egy-két év múlva már el is felejtik. Amikor megkérdeztem valakit, hogy fel tudná-e sorolni a Flavius-császárokat, csak nézett, pedig öt éve érettségizett. Szóval hát érdeklődés dolga, meg azé, hogy kinek mennyire van szűksége rá. Nekem a mindennapok során nem nagyon, de azért tudom, és érdekel és tanulom.
2011. jún. 17. 13:25
 16/18 anonim ***** válasza:

"Feltéve, hogy az a tudás meg is marad. Sajnos sokaknak ez csak átmeneti dolog. Bemagolják és egy-két év múlva már el is felejtik"


Pont erről beszélek. Az idézeteimmel arra akartam utalni, hogy lényeges, hogy egy középszintű érettségi szinten tudjuk a történelmet legalább (és ne csak az érettségi idején).


"Amikor megkérdeztem valakit, hogy fel tudná-e sorolni a Flavius-császárokat, csak nézett, pedig öt éve érettségizett."


Tudtommal gimnáziumban nem tananyag, hogy fel tudd sorolni. Nekünk nagyon szigorú történelemtanárunk volt, de még ő sem kérte számon.

2011. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy kötelező tananyag-e, de azért szerintem illik ismerni, hiszen Vespasianus és fiai előkészítői voltak az Antoninus-császárok korának, mely a birodalom fénykora.
2011. jún. 17. 13:52
 18/18 anonim válasza:
Én is imádom a történelmet és szerintem fontos, mert aki ismeri a történelmet az jobban érti a jelen történéseit. Persze abban is egyetértek, hogy az orvoslás, fizikai kutatasok is fontosak, de peldaul engem sosem erdekelt soha a fizika, biologia, es szerintem a történelemre is fontos lenne hangsúlyt fektetni, es nem csak azok az '' okosak''akik valamilyen természettudományt tanultak!
2020. dec. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!