Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehetséges, hogy lassan meg...

Lehetséges, hogy lassan meg fog változni a világunk, drasztikusan? Mit gondoltok a társadalom jövőjéről?

Figyelt kérdés
Most nem 2012re gondolok, mert abban én sem hiszek. Egyszerűen az emberekre. Az utóbbi években szerintem nagyon sok változás történt és egyre rosszabb. Bár nem tudom mindenhol-e vagy csak itt Magyarországon. Egy városban lakok, ami tele van tahókkal. Nem mehetsz ki az utcára úgy, hogy ne beszéljenek ki a hátad mögött, ne kössenek beléd. Burjánzik a rosszindulat, és az agresszió. Sok az alkoholista. A 11-12 éves lányok úgy néznek ki mint a kurvä-k. A családomban mindennapos a veszekedés. Ezt nem kesergésként írom, mielőtt arra gondolnátok, mert én már úgymond beletörődtem ebbe, és az élet szép oldalait próbálom nézni. De ennek ellenére nem tudom nem figyelembe venni ezt a hatalmas mértékű romlást. Ez fokozódhat még szerintetek? Ha igen, akkor hogy? Mit gondoltok a társadalom jövőjéről?
2011. jún. 12. 15:45
1 2
 11/18 dellfil ***** válasza:

Most lassan, vagy drasztikusan? (Drasztikusan= értem: gyorsan és gyökeresen)

A "világunk" állandó változás miatt világ egyátalán. "Mozgásában" létezik. Ezt sokan "fejlődés" kifejezéssel illetik. Szerintem az "emberi kultúra" nem javul, nem romlik. Van. Valamilyen szinten létezik, és ezt a "szintet" mintegy belülről nem határozhatjuk meg. Még az sem biztos, hogy egyre bonyolultabbá válik. Persze lehet, de az, hogy ez előny-e, vagy hátrány, szerintem nem eldönthető. Azok a vélemények, amelyek szerint a kultúra "fejlődése" nem más mint az ember egyedi életének egyre nagyobb védelme, megbecsülése, nem bizonyíthatóak. De még ha így is lenne, "társadalmilag" semmire nem mennénk vele. (Ez erőteljesen látszik az átlagemberek nagymértékű szabadságellenességén.) Egyrészt az emberek intelligenciája átlagosan nem változott évezredek óta, az tény. (Lehet vitatkozni, de az internet, és bármi más technológia megléte nem ellenérv.) Másrészt valóban vannak olyan folyamatok, amelyek aggodalomra adhatnak okot. Mire gondolok? Arra, hogy az átlag "menetelő maflára" rászakadt az utóbbi ötven évtől kezdődően egy információs dömping. Ezt nagyon kevesen tudják feldolgozni. Nem erre született az emberek zöme. Főleg nem akik a "rossz környezetben " látták meg a napvilágot.

Viszont... Az ember - szülessen bárhol - borzasztóan rugalmas lény. Az, hogy egyfajta társadalmi rendszer - ilyen-olyan okok folytán - összeomlik, nem okozza a teljes megsemmisülést. Legfeljebb - mai szemünkkel - csúnya, kényelmetlen lesz. De azért valamiféle jövője még sokáig lesz az emberiségnek.

Mind ez nem az ember, emberiség "eredendő bűnössége" miatt lehet így, hanem egyszerűen ilyen a dolgok természete.

Tudom, akik vallásosak, nagyon nem osztják a nézetemet, de nem kívántam megbántani őket. Sem.


dellfil

2011. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

18:44

Amikor arról volt szó, talán a média törvénnyel kapcsolatban, hogy a TV-ben a híradónak csak meghatározott százalékát teheti ki rossz hír(ami bűnözésről szól, vagy valahogy így) akkor az volt a panasz, hogy "persze, mutassák csak a birkáknak, hogy a világ milyen makulátlan csodaszép stb" :D

2011. jún. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hadd válaszoljak a kérdéseidre egyenként.


"Egy városban lakok, ami tele van tahókkal. Nem mehetsz ki az utcára úgy, hogy ne beszéljenek ki a hátad mögött, ne kössenek beléd."


Tahók mindig is léteztek, szerintem az arányuk semmit sem változott. Csupán annyi a különbség, hogy a városokba tömörülés miatt több bunkóval találkozol kisebb helyen. Például köztudott, hogy minden faluban van egy "falu bolondja", tehát kb. 500 ember közül van egy degenerált. Ha ezt áthelyezed egy 40-50 ezres városba, akkor máris kijön, hogy ott már 80-100 bolond van, tehát nagyobb az esélye, hogy találkozol velük. Azt meg ugye természetesnek veszed, ha valaki normális, ezért fel se tűnik, hogy belőlük sokkal több van. Mellesleg (habár akkor még nem éltem, de történetek alapján) a Kádár-korszakban ezek a tahók voltak azok, akik miatt elengedte az ember a gyerekét a folyópartra játszani. Tudta, hogy ha a játék közben túl messzire merészkedik a gyerek a vízben, akkor ott van az a tahó, és lekever egy nyaklevest a gyerkőcnek, és kioktatja, hogy ezt nem szabad.


" Burjánzik a rosszindulat, és az agresszió. Sok az alkoholista."


Globális probléma, és mindig jelen volt az emberiség történelmében, vagy talán sose voltak háborúk az ősközösség óta? Az alkoholizmusról meg csak annyit, hogy amíg az egyes drogok illegálisak, az alkohol viszont teljesen elfogadott mámorítószer, addig ne csodálkozzunk, hogy sokan inkább arra szoknak rá.


"A 11-12 éves lányok úgy néznek ki mint a kurvä-k."


Szerintem olvasd el a Rómeó és Júliát, és a Dekameront. Meg fogsz lepődni, hogy a középkorban mekkora volt a szexuális feszültség, még úgy is, hogy az egyház tiltotta. Gondolod, hogy akkor egy szabad korban, amikor az egyház terrorja nem szabja meg az emberek életét, nem fedezik fel az emberek ideje korán a szexualitást? Egy lány akkor érik ivaréretté, amikor megjön az első menzesze. Onnantól kezdve felnőtt nőnek számít, aki képes utódot nemzeni. Ezt nem én találtam ki, hanem az evolúció. Aki ivarérett, abban egyből fellángol a fajfenntartás gondolata, ösztöne, így hát nem értem, hogy miért csak a tini lányokat szapulják, és a maszturbáló, folyton a lányok körül legyeskedő fiúkat miért nem. Ez gondolom valami hímsoviniszta maradványa lehet az emberiségnek, de majd csak kinövi magától.


És ez romlás lenne? Nos, ha majd kicsit tanulmányozod az ókor történetét, rájössz, hogy ott sokkal elképesztőbb dolgok történtek, mégis virágzott a tudomány, a művészet, az építészet. A folytonos orgiák ugyanúgy mindennaposak voltak, mint a férfi prostituáltak, természetesen a férfi fizetővendégeknek.


Ez nem romlás, csupán ismétlés, akár egy szinusz-görbe. Vagy ha úgy jobban tetszik, a történelem ismétli önmagát. Lehet, hogy meg fog bukni a mai politikai rendszer, és jön helyette valami más. Talán Az ember tragédiájában leírt falanszter a kommunista társadalommal.

2011. jún. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"És ez romlás lenne? Nos, ha majd kicsit tanulmányozod az ókor történetét, rájössz, hogy ott sokkal elképesztőbb dolgok történtek, mégis virágzott a tudomány, a művészet, az építészet. A folytonos orgiák ugyanúgy mindennaposak voltak, mint a férfi prostituáltak, természetesen a férfi fizetővendégeknek."


Hozzáteszem ehhez érdekességnek, hogy náluk az orgiás-ivós összejövetelek annyira alap dolgok voltak, hogy külön hányós szobát építettek!:D Vomit - ezt írták rá, gondolom az angolok tőlük vették át, mert náluk most is hányást jelent.

Mi pedig? Wc-be dőlünk, kerítésnek, asztal alá stb:D

(Igaz mi már drogozunk is amitől nem hányunk, de ez még viszonylag új dolog felénk)

2011. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Azt gondolom a leírásodból, hogy szépen körbeírtad a Sátán Birodalmának tulajdonságait. Tudom, hogy ez nem Vallás rovat, de hát te leírod a jellemzőit.

Azt gondolom ezenkívül hogy ez még rosszabb lesz=fokozódik, különösen 2012 után...azaz drasztikusan megváltozik....

Nem a kisujjamból szoptam, hanem értően olvasom a különféle nyelvű híreket.

2011. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

20:00

Hát ha hasonlítgatunk, jó pár posztapokaliptikus fikció, meg egyéb kitalált világnak is leírta a képét. Minden csupa rossz és egyre rosszabb lesz, blabla aztán jő a hős.:)

Valamint zsúfolt nyomornegyedekről(gettókról) is ellehet mondani ezeket, ami már régen nem újdonság.

2011. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ennyi? Pletykázás és divatmajmolás?
2011. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szeresd a természetet,a jó könyveket,válogasd meg,mit engedsz a lelkedhez közel.Ez akár még emberekre is vonatkozhat,de éppúgy a rosszindulatú médiára.Te döntöd el,a napjaid hogyan telnek.Ajtókat nyithatsz és csukhatsz-formáld a világod és keresd a jót!
2011. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!