Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit tudtok arról, hogy I....

Mit tudtok arról, hogy I. (Földnélküli) János angol király, amikor összekülönbözött a pápával, felkereste a marokkói emírt, hogy felvegye az iszlámot?

Figyelt kérdés
Tudtok erről valamit? Tudtok ajánlani valami hitelesnek tekinthető forrást, ahol írnak erről? Vagy csak városi legenda az egész?
2011. jún. 18. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam, de az biztos, hogy a kérdéses időben az almohád dinasztia uralta a területet (ezért nem is beszélnék itt Marokkóról, inkább Almohád Kalifátusról). Biztos, hogy emír van a dologban? Amúgy nem valószínű, hogy John király bárkit is felkeresett volna Észak-Afrikában, legfeljebb követet küldött. A korban egyébbként nem volt ritka jelenség a keresztény-muzulmán szövetség, még ha az nem is volt mindig őszinte és erős. Nem lehet, hogy egy másik királyról van szó?
2011. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyilván nem személyesen ment oda és az lehet, hogy nem emír volt az, akit megkeres(tet)ett, hanem kalifa, de a lényeget tekintve teljesen mindegy.

Amúgy meg igen. Biztos vagyok benne, hogy I. (Földnélküli) János angol királyról van szó. Ha jól emlékszem, 1213-ban történt az eset, bár ez nem biztos. Csak annyit tudok, hogy a jó John összekülönbözött a pápával és elhatározta, hogy akkor ő most áttér az iszlámra. Ezért követet küldött Marokkóba valami ottani uralkodóhoz (én emírre emlékszem, de lehet, hogy kalifa volt), hogy felvegye az iszlámot. Az illető azonban azt üzente, hogy ne szórakozzon vele az a hitetlen kutya. Így hát nem lett semmi a dologból. Bár, mint mondom, lehet, hogy az egész csak városi legenda.

2011. jún. 19. 23:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, John királynak eléggé ingatag volt a trónja, nem hiszem, hogy kockáztatott volna egy ilyen áttérést, szerintem ez csak a pápának szólt, ha volt ilyen.
2011. jún. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Erről hallottam én is, már nem tudom hol, annyira emlékszem, hogy az érintett muszlim uralkodó kinevette az angol követeket és nem vette komolyan a kérést.

De szerintem ez csak egy legenda. János sem gondolhatta komolyan, hogy majd az angol nép muszlim lesz, vagy hogy a szomszédok hagyják ezt.

2011. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!