Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan lettek az emberek ha...

Hogyan lettek az emberek ha kezdetben csak Ádám és Éva volt? Ez nem vérfertőzés? Miért nem lettek nyomorékok a gyerekek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 15:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%
a tudomány bizonyitja, hogy az emberiség egyetlen közös ősre vezethető vissza.(National Geographic: A genetikai Ádám nyomában)Miért nem hiszünk Istenben, a felsőbbrendü intelligenciában?? Ahhoz talán nem kell hit, hogy elhiggyük hogy moszatokból származunk? Ezt ki a fene bizonyitja be?? Az lehet, hogy a Biblia képletes, de ugy lett megirva, hogy bármelyik korban élő egyszerü ember is megértse.
2011. júl. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

01:23

Nem vagyok vallásos de most kicsit elbizonytalanítottál ;)

2011. júl. 4. 17:06
 13/26 anonim válasza:

A Biblia nem földrajzkönyv. Nem a pontos (fizikai, kémiai, biológiai) részleteket akarja elmondani, hanem Isten-ember kapcsolatról akar beszélni.


A teremtéstörténet keletkezésekor "aktuális" tudományos szintet felhasználva írta le, hogy 1 Isten teremtette, szeretetből, stb.


Ádám, Éva szimbólumok.



(Olyan a kérdés, mintha azt kérdezné vki, hogy "egy mérleg jegyben született embernél mindig van mérleg?" :))

2011. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
87%

Lehet, hogy Ádám és Éva szimbólumok a Bibliában. No de nem mindenki vallásos, vagy keresztény, és ha még az is, nem mindenki jártas a bibliológiában.

Szerintem nagyon érdekes kérdés, még szimbolikus alapon is.

A biblia nem gondol erre, ahogy más vallás sem. A régi korban nem nagyon volt téma a vérfertőzés. Pl Egyiptomiak, tudjuk, hogy volt testvér házasság. Vagy ahogy a kannibalizmus is előfordult mindenhol..

Ezért instabil a vallás, hisz tudományos alapon már nem működik. Nem gondol a részletekre, révén, hogy nem ismerte az adott probléma következményeit sem.

Keletkezési elméletre, pedig szüksége volt az embernek.

Nem kell leugatnia kérdezőt, jó logikára vall, gondolkozik. Nem elfogad egy elé lökött tényt.


Vallás, biblia és biológia összekeverése. Nem is volt biológia a régi korokban.


1.Ősközösség elméleteket és szabályokat gyártott, hogy összetartsa a közösséget, és szabályozzák az együtt élést, aminek ugye gazdasági célok, és biztonság/védelem volt alapja. Majd elméleteket gyártott, hogy megmagyarázza a természet jelenségeit, és létet, honnan származik.

2.Sok különböző kultúrájú, vallású társadalom jött létre.

Ez már szervezett közösség, az erkölcs és a szokás mellett az alkotott szabályok is megjelennek. Törekednek az őket körül vevő világ jobb megértésére.

Természettudományok és társadalomtudományok még nem váltak külön. Tehát a biológia sem létezett. Minden vallási, természeti vagy erkölcsi alapú volt,vagy épp a megfigyelés volt az alapja, nem tudományos.

(pl ókori birodalmak) Az orvos egyszerre lehetett filozófus, állambölcselő, jogtudós és stb..

Ennek a kornak a végén jön létre a keresztény vallás.


3. középkor, vissza hanyatlás látható

4. felvilágosodás.....Nem magyaráznám el napjainkig.

Érdekes kérdés, lehet róla beszélgetni, mind tudjuk rá a választ, és mind tudjuk az emberiség eredetét is.

2011. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%
Kedves elöttem szóló! Én nem a kereszténységről beszéltem.Tegyük félre a vallást, tudományt, evolucios elméletet,stb. mintha átmennénk egy agymosáson, elfelejtve a belénknevelt eszméket. Mi a logikusabb, hihetőbb, amikor végignézünk a tökéletes harmóniában müködő világmindenségre,benne a mi kis kék bolygónkra, ahol (normal) minden harmónikusan müködik? Hinnéd hogy ugy fejlődtünk ki mikroorganismusokbol? Nem akarok senkit sem megbántani, akinek ez a hite, tiszteletben tartom,de az én véleményem szerint ez oltári baromság.Ja igen evolució. Akkor a rókából hogyhogy nem elefánt lett, a keszegből miért nem lett kolibri, és a földigilisztából kenguru? És a majmokból miért nem lett ember? Ők mikor fognak kiemelkedni az állatvilágból? Pedig itt élnek velünk a civilizált földön, elleshetnék tőlünk az eszközhasználat csinját-binját!És miért nincsenek "majdnem emberek"? akik szekercét használnak, és ősközösségben élnek? A Marson vagy valamelyik másik kőzetbolygón miért nincs kezdetleges élet? Gondolom ez is véletlen. Meg az is, hogy a milliárdnyi sivár rideg kőzetbolygó, és a forrongó gázbolygók között csak egyedül a mi földünk ilyen tökéletes és gyönyörü... Visszatérve a hithez, amikor Istenről beszélek, nem csupán a kereszténységre gondolok. Minden népnek van istentudata, legyen az Jehova, Buddha, Krisna, stb.Légyszi ne haragudjatok a néha kissé bunkó modoromért!
2011. júl. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 naphtha válasza:
Én is úgy tudom, hogy Ádám nem 1 férfi, Éva pedig nem 1 nő, hanem több emberről van szó. Amúgy egy érdekes felvetés szerint van párhuzam a Biblia és a darvinizmus között. Röviden az a lényeg, hogy a paradicsomból való kitiltatás egyenlő lehet az állatvilágból való kiemelkedéssel. Érdekes a sztori... tényleg.
2011. júl. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:

16.12 vagyok


A válasz megírásának időpontja: ma 00:43 és az utána lévő:


Nem csak a kereszténységről beszéltem.

Bár érdekes, valóban fel lehetne úgy fogni a tudományt mint empirikus elveken alapuló objektív, kritikus szemléletű "vallás" csak hogy a vallás nem lenne helyes, inkább világnézet.

Nem vagyok biológus, szóval nem tudom a válaszokat, szerintem ez a stílusomból is látszik..(Kicsit sem jön le a társadalomtudományi szemlélet :P) De ha még nincs is rá válasz, miért pont emberszabásúak, majd lehet lesz. Véletlen? talán..bár személy szerint abban nem hiszek:P


Vallás és tudomány..hát..A vita nem oldható fel, a szembeálló álláspontok nem egyeztethetők, ez egy ésszerűen fenntartható nézeteltérés ..


Marad a kompromisszum, egyesek megpróbálják összemosni a vallást és tudományt. "metaforákat, szimbólumokat is gyártanak" Egész nyugodtan, még abban is van igazság, mindet meg lehet közelíteni többféleképp :D Sőt az a jó, ha nem csak egy nézőpontot veszünk fel.

És tolerancia, egyik ezt mondja, a másik azt.

De vitatkozhatunk is a világvégéig.


A Biblia kre.u. 2. században vált teljessé, ha jól emlékszem 1600 éven keresztül íródott. Nem hiszem, hogy szimbólumnak szánták volna. De nem is az ellenkezőjét vallom. Mikor a teremtésmítoszok keletkeztek nem gondoltak bele olyanba, hogy vérfertőzés..

Így lettünk kész, bármilyen isten hozza létre, az isteni, tökéletes, később válik korcsá. És az hoyg mind egy közösőstől származunk azt fejezi ki, hogy minden ember testvér. Hisz mind ugyanúgy nézünk ki, és ugyanolyan tulajdonságokkal bírunk. (mégis különbözünk)

2011. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%
Kedves előttem szóló! (én a 00:43-kor szóló vagyok, kettővel előtted :) )Tudtommal a tudomány nem cáfolja a vallást. Hiszen nem tudnak laboratóriumi körülmények között életet "teremteni"!Hiába szimulálnak !ősi földi" körülményeket, a vegyületek nem akarnak életre kelni!Nem is csoda, mert az Élet nem anyagi természetü dolog. Hiába tudják egy élő sejtnek a pontos kémiai összetételét,ha ugyanazt megalkotják vegyi úton, sosem fog életre kelni!Habár az emberiség igy is nagyon messzire ment ezzel a klóntechnikával, keményen belekontárkodnak a Teremtő munkájába.Amikor az első emberpár bünbe esett (én keresztény vagyok hadd mondjam el a nézetemet)Érthetitek "képletesen" is, mindegy a lényeg ugyanaz, szóval amikor bünbe estek, ettek a jó és gonosz tudásának a fájáról (tehát elkövettek valamit, amit nem szabadott volna, ), és ennek következtében hatalmas tudásra tettek szert, és döntésképességre jó és rossz között.Sajnos az emberiség gonosz lett, önző és kapzsi. Többnyire. De még mindig folyik a harc, a jó és a gonosz harca, és ez igy is lesz amig a világ fennáll.De végül a jó győzni fog, végleg legyőzve a gonoszt.Gondoljuk el, milyen szépen élhetnénk a Földön, ha mindenki önzetlen lenne? És mindenki szeretné a másik embert,és segitőkezet nyujtana a másiknak? Megszünne a környezetszennyezés,(mert ugye az olajbiznisz miatt nem járhatunk elektomos autókkal)Megszünne a pénz, a világ javai elosztódnának, óriási gazdaságokban élhetnénk, minimális munkával vigan megélne mindenki.Lehetne sorolni, de fölösleges...
2011. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:

00:53-nak (akinek válaszoltál :D)

Ember tragédiája... :) (egyébként kedvenc művem)

Sajnálom, hogy mindig folytatnom kell XD Ilyen a természetem, ha valaki azt mondja A, akkor meg kell védenem B-ét, meg kell értenem :D De nem tagadom meg A-t.


Nem emlékszem, hogy mondtam volna, hogy megcáfolja. Ha ezt mondtam, csak részben igaz. Hisz a tudománynak vannak olyan nézetei,amelyek cáfolják egy teremtő létezését, és törekednek arra, hogy ezt be is bizonyítsák. Más nézetek elismernek egy teremtőt, egy magasabb létformát, idegenek formájában, míg megint más nézetek képesek párhuzamosan létezni a vallások mellett.

Kíváncsi leszek mi lesz még itt, engem elszórakoztat az emberiség.

A rossz pedig állati természete. Szerintem, nem fog ez változni, soha..Bár kiemelkedtünk az állatok közül, de azok vagyunk, sosem fogjuk tudni átlépni ezt a határt, még anyagból vagyunk. A világbéke elképzelhetetlen. Egyébként is létünk értelmét oldanánk fel ezzel.

Hisz nem a kettősség jellemző életünkre?

élet-halál

jó-rossz

harag-szeretet

harc-béke

gyermek-felnőtt

anyga-szellem

objektív-szubjektív

jing-jang

Ha nem lenne miért küzdeni tovább, ha nem lenne több kérdés, probléma,amit meg kellene oldani?

Maga tökéletlenségével tökéletes és rendkívüli ez az általunk ismert világ :)

Rin (ha már ennyit hozzászóltam, gondoltam aláírom XD)

2011. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
De nyomorékok lettek :D Nézd csak meg az embereket :'D
2011. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!