Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ádám és Éva gyermekei Káin és...

Ádám és Éva gyermekei Káin és Ábel. Kiket vettek feleségül? Honnan származnak, hogyan születtek? Nem vagyok vallásos mert sok bennem a kérdés.

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy hallottam hogy Ádámnak és Évának volt több gyermeke is köztük lányok.Így A nővérüket,húgukat vették feleségül..

De lehet hogy nem így van.

2011. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Tessék itt van Ádám: [link]
2011. júl. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, Ádámnak és Évának sok gyereke volt.


Később is több esetet olvashatsz rokonok közötti házasságról az ószövetség _elején_.

Csak Mózestől kezdve tiltott a rokonok közötti kapcsolat/házasság. Gondolom tudod, hogy a genetikai dolgok miatt sérült babák születhetnek közeli rokonok.

De az elején még a gének rendben voltak, mindenki szép és egészséges volt, nem volt ilyen gond, nem volt szükség a tiltásra.

2011. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Te a bibliában logikát keresel?
2011. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


olvasgasd, kaptam egy-két érdekes választ!

2011. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19:38 ha az a te kérdésed, akkor az téves, amit ott elfogadtál hihetőnek, hogy csak a zsidó nép történetéről van szó.. Ha olvassa valaki az ószövetséget, akkor ez jobban feltűnik, néha követhető, kinek az utódai lettek bizonyos népek.
2011. júl. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

Én a Bibliát egy sima mesekönyvnek tartom, viszont azok alapján, amit egyszer olvastam benne, simán kinézem, hogy Káin miután megölte a testvérét, egy nőstény orangutánnal hált, s abból lett az emberiség mai formája.

A történet, amit olvastam, valami olyasmi volt, hogy élt egy öregember, aki szomorú volt, mert nem született fia. Viszont volt két lánya, akik megsajnálták az apjukat, ezért minden nap leitatták, és utána felváltva közösültek a saját apjukkal, hátha megfogannak, és tudnak szülni egy fiút neki.

A történet végére nem emlékszem, csak azt nem értem, hogy honnan jön a keresztény "erkölcs", ha ilyen történetekkel (márpedig ilyen történetekkel) van tele a "szent" könyvük.

2011. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

20:03 a történet elég régi, Mózes előtti, mi köze a keresztény erkölcshöz? Más szabályok, más szokások voltak.

Sőt, a sivatagban ettek rovarokat, mert ott az szokás. És fura ruhákban jártak. Ezt se kell keresztényként követned :)

2011. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NoodIy ***** válasza:
És kinek született az első néger gyereke? Vagy kínai...vagy...(bocs az offért)
2011. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Ma 20:03 - Lót történetére gondolsz? Olvasd újra az eredetit. ;)

A Biblia nem "csak egy mesekönyv", hanem fontos kulturális emlék. Aki mesekönyvként olvassa, és ezt szó szerint érti, nem értette meg.


A Bibliai történetekben valóban nem logikát kell keresni (ezek szimbólumok), de ez a kérdés engem is foglalkoztatott.

2011. júl. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!