Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ádám és Éva gyermekei Káin és...

Ádám és Éva gyermekei Káin és Ábel. Kiket vettek feleségül? Honnan származnak, hogyan születtek? Nem vagyok vallásos mert sok bennem a kérdés.

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 18:36
1 2
 11/14 Vree ***** válasza:
55%

Igazából az egész Káin & Ábel történet tele van olyan részletekkel ami miatt muszáj több nem-említett ember létét feltételezni. Amikor Káin arra kéri az urat tegyen rá egy jelet nehogy valaki megölje mint gyilkost bosszúból kitől fél? Amikor megszületik a fia Énok, miféle város az amit épít és amit róla nevez el ha nincs rajtuk kívül más ember?


Hogy most egy egész sor Ádám-gyerek van e akikről nem tudunk, vagy olyan emberek is voltak a földön akik nem Ádáméktól származnak, vagy az egész azt mutatja hogy a történetek keletkezése más mint amit a keresztények állítanak azt szerintem mindenki döntse el maga.

2011. júl. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az válaszokat. Sajnos nem lettem sokkal okosabb, csak tájékozottabb. De minden esetre valamennyi válasz elgondolkodtató! Lehet hogy azért nem értem az egészet, mert komolyan próbálok logikát keresni a Bibliában. Sok még bennem a "miért". Szívesen leülnék beszélgetni a pápával.... Na de valamikor majd meg tudom.
2011. júl. 14. 20:04
 13/14 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy azért nem értem az egészet, mert komolyan próbálok logikát keresni a Bibliában"


Az bizony nem nagyon fog menni. De adok egy könyvajánlatot:

Léo Taxil: Szórakoztató biblia.


A mester a leginkább logikátlan és ép ésszel elképzelhetetlen részeken vezet keresztül, és igencsak megdolgoztatja a rekeszizmot :)

2011. júl. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
44%

Vree válaszára:

Ha utána nézel hogy Ádám idejében mennyi is volt az átlag életkor, akkor rájössz hogy csak 100 év alatt akár Ádám akár valamelyik fia mennyi utódot is nemzethetett. Atól hogy a Bibliában csak Káin és Ábel van kiemelve az még nem azt jelenti hogy nem születhettek még több testvéreik.

2011. júl. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!