Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Jelenleg az ELTE BTK-n tanulok...

Jelenleg az ELTE BTK-n tanulok, elvégeztem 2 félévet, az ókori és keleti nyelvek-egyiptologia szakon, de nagyon nem megy, ezért szeretnék most szeptembertől átjelentkezni magyarra. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Költségtérítésesen vagyok, tehát nem jelent gondot az ha költségtéritésesre vesznek át, a pontszámom bőven megvan magyarra is. Valakinek tapasztalat ezen a téren, mielőtt bemegyek a TO-ba?
2011. aug. 1. 14:19
 1/10 anonim válasza:
Át lehet, ha a másik kar tud fogadni. Ott kell a tanszékkel megbeszélni, és ők intézkednek az átvihető kreditekről stb.
2011. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. aug. 1. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Engem újrafelvételizni küldtek anno, igaz más intézményben. (még egyszer a 10 000 Ftos papírok) Ja és a felvételihatáridőt tartanom kellett.
2011. aug. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szia! Én is bölcsész leszek jövőre, és megkérdezhetném tőled, hogy miért nem megy neked az a szak? Mert más jobban érdekel, vagy pedig nehéz. Ha nehéz akkor azért, mert sok anyagot kérnek, és nem tudod megtanulni?
2011. aug. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

újrafelvételi nem értem minek, ha megvan a pontom, és egy csomó alap tantárgyam megegyezik a magyaron követeltekkel...de lehet ez is egy lehetőség...köszii:)

maga az egyiptomi nyelv baromi nehéz, több száz hieroglif jelet kell megtanulni seperc alatt, lehet én vagyok rá képtelen, de nem szeretnék folyamatosan alapvizsgázni belőle, mert a tanárunk se vmi jó fej..( 50es csoportbol max 3at enged át, akármit csinálsz...mivel minek annyi egyiptologus...:( )...eredetileg is bejelöltem a magyart...csak ez sokkal jobban érdekelt engem...azért ezt tettem első helyre...de már megbántam...nem arrol szol a tárgy amire számítottam....ugyh véleményem szerint akkor érdemes ezt csinálni, ha az egyiptologiát szinte életcélodnak tekinted....:)...nekem másak lettek az elképzeléseim egy eltelt év alatt.

2011. aug. 2. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ókori nyelvekkel az a probléma is elő szokott jönni idővel, hogy a fennmaradt feliratok, amikről az oktatás szól, állati unalmasak. Leltárak, szerződések, bírósági dokumentumok. Viszonylag hamar rá lehet unni arra, hogy valaki áttette a kerítését, mire beperelte a szomszéd, és erre az illetékes hatóság hogyan ítélkezett. És ez még kalandregény az X. Y.-nak hány marhája meg hány véka gabonája van témához képest. Úgyhogy aki ilyen szakra megy, az ezt alaposan fontolja meg.
2011. aug. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lagerfeld válasza:
A magyar se könnyű főleg a mondattan stb., de az irodalom az egész jó. Rengeteget kell olvasni a vizsgákra.
2011. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Harmonii válasza:
Szia! Végül is mire jutottál? Én most vagyok ugyanígy óegyiptomiból Takács nem engedett át koptból igen, nagyon szarul érzem magam nem tudom hogy félévben menjek át másik szakra (egyébként töri vagy néprajz lenne) vagy fejezzem be a 2.félévet az alapozó tárgyakat a kopttal.....
2011. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Átvettek?
2013. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"a tanárunk se vmi jó fej..( 50es csoportbol max 3at enged át, akármit csinálsz...mivel minek annyi egyiptologus..."


Nem hiszem, hogy az motiválná, hogy "minek annyi egyiptológus". Nem csesztetésből mondom, de fényévekre vagy attól, hogy Takács miattad veszítse el a munkáját, neki édesmindegy, hányan vagytok. Viszont aki nem teljesít tökéletesen, az nála nem megy át, ez van.

2013. szept. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!