Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Régen ki számított tekintetes...

Régen ki számított tekintetes és nemzetes úrnak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 01:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Régen az, akire ha egy nő rátekintett, egyből nemződött neki egy gyerek.

Manapság a b*zi kinézetű vámpírok.

2011. aug. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Aki ilyen cimet kapott valamilyen szolgalataert.
2011. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Pedro

2011. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"ilyen cimet kapott "


Ha valaki nem ért egy témához, az nem válaszolgasson, mert csak félrevezet! Ezek megszólítások, nem címek!

Kissé elegem van már az ilyen tudatlan kotnyeleskedőkből!


A linket pedronak köszönöm.

Nem gondoltam volna, hogy a tekintetes megszólítás már egy kétkezi mesterembernek kijárt.

2011. aug. 15. 11:25
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig egy önálló mesterember már úr volt! Nagyapámtól tudom, aki soha semmilyen címig nem vitte :-D


Pedro

2011. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Nem gondoltam volna, hogy a tekintetes megszólítás már egy kétkezi mesterembernek kijárt."


így ebben a formában nem is járt ki.


ezek még erősen céh-es idők voltak. a megszólítás a mestereknek járt ki. azt meg nem volt egyszerű elérni. éveket kellett tölteni inasként, majd legénykényt. megfelelő tudást összeszedni, vizsgamunkát készíteni a céhnek stb.


nem azt jelenti, hogy egy huszonéves suhanc, aki képes két téglát egymásra rakni, már egyből tekintetes.

2011. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én is mestert írtam! Olvass mielőtt osztod az észt!
2011. aug. 16. 00:01
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
bocsássatok meg, de a kérdező egy oltári nagy s*ggfej, minek írsz ki egy kérdést ha nem vagy a válaszokra kíváncsi? egyébként a tekintetes úr megszólítást valószínűnek tartom, hogy a hatalmi, anyagi pozíciója miatt járt ki valakinek. gondolok itt például nagy tőkésekre, nemesekre, földbirtokosokra, hatalommal rendelkező hivatali személyekre, akiknek tekintélye volt, pont ezért tekintetes. a nemzetesről fingom nincs
2011. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Magor


Talán nézd meg a linket a 10:56-os válasznál, és akkor megtudod. Ott van leírva.

"Nemzetesek: a Vitézi Rend tagjai"

Nem kritizálni kell, hanem OLVASNI!


Pedro

2011. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves Pedro


A kritizálást nem én kezdtem, olvasd végig a postot.


Üdv,


Én

2011. aug. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!