Mi a rend?

Figyelt kérdés
Bölcsész választ várok.
2009. ápr. 19. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
erre csak olyat is kaphatsz, de ne viccelj, itt én ugyan megírnám neked nagyon szívesen amit gondolok, na de nincs 4 felesleges órám erre .... egyébként nagyon jó a kérdés, ez lehetne akár egy PhD disszertáció címe is ...
2009. ápr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Erre tényleg csak elméleti választ lehet adni, mert a gyakorlati részében nem sok olyan embernek volt része, aki még él és internetet is használ.
2009. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szervezettség, tervszerűség, precizitás.

Nézz meg egy régi, fogaskerekes órát. Na, az ott a rend egészen addig, amíg pontosan jár, és minden egyes kerék a megfelelő időben kattan be a megfelelő helyre. Tökéletes tervszerűség, pontosság, precizitás és REND.


Ugyanezt azonban hétköznapi életben, emberekkel kivitelezni szerintem nem csak gyakorlatilag, hanem ténylegesen is lehetetlen. Megközelíteni lehet, de elérni nem.

2009. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

oké, ha fogalmatok nincs róla minek írtok ? offoljatok nyugodtan, valahogy azért megoldottam, ennél ezerszer jobban megfogalmaztam. köszi T.


angi voltam.

2009. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A rendezetlenség ellentéte: rend sok van, káosz csak egy.
2009. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nincs mit, egy próbát megért... amúgy én is meglepődtem, nem kiakadtam, csak konkrétan nem láttam logikát abba, hogy egy kérdésre aminek nem tudja a válaszát kritikát ír


hány éves a kapitány?

-nem értek a lovakhoz

2009. ápr. 20. 21:26
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Na azért ne ferdítsünk ... akkkor én meg jövök azzal, hog ymi a frásznak teszel fel olyan kérdést amire tudod, hogy úgyse lehet válaszolni ? hm ???
2009. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
91%

Lehet rá válaszolni kérlek. Pont azért van feltéve a kérdés,mert valakinek szüksége van a válaszra. Az a valaki én voltam. De okosodjatok, megoldottam.


"Nos amit a köznyelvben rendnek nevezünk, módfelett relatív. Viszonylagos, hiszen az egyén érzésvilágától függ, mit nevez rendezettnek, nincs az egész emberiségre kiterjedő defínició,tehát csak szubjektíven tudok reflektálni a rend fogalmára.

Rendnek számít egy bizonyos szisztémához kötött és egy rendszerre épülő látvány. Az érzékelhető harmónia, amely kellemes tudatot és látványt idéz elő, a rend fogalmának alappillére.A rend forrása pedig az átláthatóság és a tisztaság, ellenben nem feltétlenül rend minden ami átlátható vagy tiszta. Rendnek nevezem a természet körforgását,az évszakok váltakozását,a fegyelmezett katonaságot és egy-egy viselkedésformát is rendesnek találok.

Az emberek többsége a rend szó hallatán olyan képzetre asszociál, ahol minden a helyén van, vagyis valamiféle szimmetriára gondol. Rendnek nevezzük, ha a tárgy, vagy akár az élőlény a környezetéhez viszonyulva egységet alkot.

Ha rendezünk formák,színek,méretek, az elemek egyes tulajdonságai vagy akár érzék alapján tesszük, ha ezeket kusza módon, össze-vissza, tehát rendezetlenül tesszük, rendetlenság lesz.

Rend nem csak a természetben vagy a szobánkban lehet, rend található zenében, irodalmi művekben, egyéb művészetekben, vagy akár gondolkodásban és magatartásban is.

A rend tehát mindenképpen egy pozitív szó, pejoratív értelemben senkire nem mondjuk,hogy rendes és semmi számunkra unszimpatikus dologra nem használjuk a rendezett kifejezést sem."

2009. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez TÉNYLEG bölcsész válasz, mert nem a kérdésre válaszol. Körülírja a témát, leírja ki mit érez belőle, milyen hatása van annak, ha így vagy úgy értelmezzük, de egy darab definíció nincs benne. Akkor már inkább az enyém, ami a káosz ellentéteként határozza meg (mert ugye a káosz egyértelmű)
2009. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

könyörgök, oda van írva , hogy bölcsész választ vártam.

a tied nem ilyen. ne védd már a baromságodat könyörgök.

2009. ápr. 22. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!