Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki volt Ákhábel? Nem biztos,...

Ki volt Ákhábel? Nem biztos, hogy jól írom a nevét, bibliai alak, Heródessel együtt említik.

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosíts, hol említik, vagy hogy mit. A magyar köztudatban ez egy szitokszó volt a 70-es 80-as években.


Ilyen bibliai szereplő nem létezik. A névhez legközelebb Akháb király neve áll, aki egy nagyon rossz király volt.


A szó maga héberül kiejtve jelenthet olyat, "hogy szeret téged Isten", de szerintem ez jelen esetben inkább csak egy szitokszóként használatos a magyarban.

2011. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, és a szitokszó honnan ered? Én úgy tudtam bibliai, azért kérdeztem rá arra...
2011. okt. 4. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!