Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Madách: Az ember tragédiájában...

Madách: Az ember tragédiájában a londoni színben Éva miért nem esik bele a sírba a többi alakkal együtt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ő képviseli az örök jót, a reményt, ami nem halhat meg
2009. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogy Éva lelke érzi Isten üzenetét? (órán írtuk) És ha megszűnne Éva alakja, nem lenne, aki átadja Ádámnak Isten üzenetét, jóságát stb. akkor csak Lucifer befolyásolná gondolatait. Ez jó, ez igaz, írhatom a fogalmazásba??
2009. dec. 3. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne Éva, akkor nem érvényesülne a tézis+antitézis=szintézis elv.. Ergo, igen, akkor valószínűleg Lucifer befolyásolhatná ádámot, hiszen a tézis Éva, Luci a tagadás, azaz az antitézis, Ádám pedig a szintézis :)
2009. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Fúj, ezt de utáltam.. meg se írtam a londoni színről szóló fogalmazásomat, kaptam rá négy egyest. Megtehettem, mert olyan jól álltam. xD És az a négy egyes szétszóródott nyelvtanra meg irodalmora, szóval ma már meg sem látszik a jegyekben mérhető hatása. xD
2009. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
na már megirtam a fogit nem lett vészes :D mi sajnos nem tehetjük meg mert elég szigorú a tanár:S
2009. dec. 3. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

mert megver ha nem csinálod meg?:DD

na most ezzel nem azt mondom, hogy gyerekek, legyetek lusták, és trehányak, csak hát... néha olyan feladatok vannak, és annyira idegbeteg vagyok már tőlük, hogy inkább egyest kérek rá. :)

2009. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!