Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha elméletileg tudnék csinálni...

Ha elméletileg tudnék csinálni egy olyan rakétát, amit Föld körüli pályára tudnék állítani, (és ezt csak a fellövéskor vennék észre) akkor azért alaposan megbüntetnének, vagy elismernének?

Figyelt kérdés
Tudom, azt írnátok, hogy úgysem tudnék ilyet csinálni, de most a hangsúly a következményeken van!
2011. aug. 26. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még egy nyamvadt vitorlázórepülővel sem lehet csak úgy össze-vissza repkedni. Rakétát sem küldhetsz csak úgy Föld körüli pályára. Viszont ha leülted a büntetésed, lehet hogy kapnál egy jó zsíros állást. Én azért azt mondom, ne állíts semmit Föld körüli pályára! :-)
2011. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az nem semmi lenne egyedül, saját tőkéből, ráadásul észrevétlenül...

Szerintem is komoly büntetést kapnál érte. Végülis erre a veszélyeztetés 1000+1 alkategóriáját lehet ráhúzni, pl. légiközlekedés veszélyeztetése. Meg biztosan kellenének olyan anyagok amik engedélyhez kötöttek vagy csak hatóságilag felülvizsgált tárolóedényben tárolhatóak. Szerintem idehaza börtönt kapnál érte. Aztán a büntetett előéleted miatt a legzsírosabb állás a lángoskészítő lehetne. :(

2011. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően törvény nincs ilyen esetre (de tedd fel a kérdést a jogi témakörben, tuti előszednek neked egy precedenst), de mivel a rakétát valahogy fel kell küldeni, megsértenél egy csomó légtérhasználati törvényt, mivel ismert és használt légifolyosókon küldenéd keresztül engedély nélkül, még veszélyeztetnéd is a repülőkön utazók életét. (Gondatlanságból elkövetett veszélyeztetés... van ilyen.) Szóval az elsőnek igaza van. Viszont a zsíros állás segítene később, hogy a súlyos pénzbüntetés miatt lefoglalt értékeidet valahogy visszavásárold. :)
2011. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha kitudnád számítani a pályáját, szerintem a többi műhold meg egyéb cuccoknak a pályáját nem ismered, így akár komolyabb károkat okozhatsz

egy műhold kilapítása meg nem épp olcsó dolog :D

2011. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de amatőr rakétaépítők amerikában rendszeresen játszanak azzal, hogy kié megy magasabbra. nyilván az engedélyezett, de fellőhetnél úgy rakétát, hogy nem büntetnek meg, csak nem mind1, hogy hol, mint ahogy siklóernyővel is lehet röpködni bárhol, ahol nem tilos.
2011. aug. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van erre egy díj - ha arra jelentkezel, ott nyilván megtudhatod, hol és milyen körülmények között kísérletezhetsz a fellövéssel. A légitársaságok sem hülyék: oda nem küldenek repülőt csalinak, ahol rakétákat lövöldöznek föl. A légifolyosók nem terítik be az egész eget, és az összes polgári műhold az Egyenlítő felett van.
2011. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha egy ilyen rakéta elkészítésének bonyolultságát nézzük akkor marha nagy hülyeség lenne az hogy nem kérsz mellé légtérhasználati engedélyt. Tegyük fel meg vagy pármillióból, nem kockáztatnál azon hogy most telefonálsz a legközelebbi reptérnek hogy x órakor y helyszínen fellőszz egy kísérleti rakétát. Kísérleti/meteorológiai ballonokkal pl. ez már régóta megy, párszázezezer forintból olyat össze tudsz ütni ami elmegy a sztratoszféráig és vissza is jön: [link]

Következmények? Az is lehet hogy észre sem vennék, ha feltűnik a radaron akkor az első dolog hogy lekapcsollják, majd (a maradványokból) megpróbálják azonosítani hogy mi lehetett az, az sem biztos hogy eljutnak hozzád, de én azért nem próbálkoznék ilyesmivel.

2011. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!