Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy orosz fordító hogyan...

Egy orosz fordító hogyan jutott el olyan szintre az orosz nyelvtudásban, h fordítói munkát tud végezni. Úgy értem, mikor kezdett el a nyalvvel foglalkozni, külföldön töltött-e több időt?

Figyelt kérdés
Olyan válszt várok aki ténylegesen orosz fordítással foglalkozik, ez a munkája, találgatásokra nem vagyok kiváncsi.
2009. ápr. 22. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont ugyanúgy, mint más nyelv esetében.

Valamelyik egyetemen bölcsész diplomát szerez, au-pair-ként dolgozik az adott országban, ha mondjuk általánosban is nagyon jól megy neki a nyelvtanulás és pl a gimnázium egy osztályát ott csinálja meg (az én tanárom így csinálta), akkor olyan nyelvi fordulatok szlengek ragadnak rá amit csak az használ aki ott él illetve aktívan használja a nyelvet.

2009. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
na hát épp emiatt kértem h ne találgatásokat írjanak!! orosz esetében nincs au-paires lehetőség, és általános iskolában igen kevés helyen tanítják, és még gimnáziumokban sem túl gyakran! ezért kértem konkrétan olyan embert aki ezzel is foglalkozik!!!
2009. ápr. 22. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ismerősöm btk-n végzett szlavisztikán utána Moszkvában szerzett mérnök diplomát, azóta egy német cégnél dolgozik ami Oroszországba szállít gépipari termékeket, ő csinálja a fordításokat, szerződéseket stb.


Tehát először bölcsész diploma szlavisztikán ami többet ér, mint a felsőfokú nyelvvizsga.

2009. ápr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
bölcsész diploma szlavisztika??? hát én is vmi hasonlót tanulta, de ott csak nyelvtörténet, stb tanítanak, beszélni nem! mindg u.azoka a szavak ismétlődtek, lingvisztika szókincs-enyi amit ott tanul az ember, ja meg persze óoroszul és ószlávul....erre megy a drága idő!!
2009. ápr. 23. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!