Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen az ukrán-orosz viszony...

Milyen az ukrán-orosz viszony jelenleg?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nem igazán bírta egymás a két nép. Igaz ez? Változott valamit mostanában?

2011. júl. 7. 07:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Éppen most kapcsolták le az oroszok az ukránoknak az áramot
2011. júl. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

o.o én csak ezt találtam

[link]

ukrajnával kapcs csak a gázvitáról hallottam.


[link]

2011. júl. 7. 08:11
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:

Első: azok a beloruszok.

Az ukrán-orosz viszony most éppen enyhébb. A mostani elnök Janukovics a keleti orientáció híve, és az ukrajnai oroszok mind rá szavaznak. Amúgy a kárpátaljai magyarok is, mert a 'nyugatos' alternatíva erősen nacionalista és ott sanyargatja a nemzetiségeket (az oroszokat elsősorban persze) ahol tudja.

2011. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nem eppen barati kapcsolat egyik oka, hogy annak idejen Sztalin megprobalta kiirtani az ukranokat. Majdnem sikerult is neki. Ez volt a holodomor.

[link]

2011. júl. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat =)

jah igen janukovics épphogy nyert, ennek ellenére érdekes h a többség oroszpárti.

jaj ez a holodomor nem rémlik történelem óráról. köszi. biztos volt még 1-2 ilyen a történelem folyamán de szegény ukránok amúgy is sokat szenvednek :P

2011. júl. 11. 16:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Az nem Sztálin volt hanem Lavrentyij Pavlovics Berija. És több mint hét millió civil halott, és nem rémlik? Hát neked is csak a ~holokrauszt~ nyomták?
2011. júl. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. júl. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Főképp Sztálint említik evvel kapcs a filmben is. amúgy meg jah: megnéztem most a töri könyvemet és egy szó sincs erről benne! pedig nem annyira régi kiadás...
2011. júl. 13. 12:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Holodomor:


Hogy van ez? Kérem szépen! Lavrentyij Pavlovics Berija több mint hét millió civilt áldozatot számláló (népirtásért/) genocídiumért felelős, és szinte senki nem tud róla. Itt Európában a harmincas éveken.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

2011. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!