Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért használunk felesleges...

Miért használunk felesleges idegen szavakat?

Figyelt kérdés

Mire gondol az egyszerű ember, mit jelent a "metroszexuális" szó?

(a) Aki a metróban szexel

(b) Aki a metronómmal csinálja

(c) Piperkőc

A helyes válasz (c).

Vö. a szómagyarázatokat

pl. a "metroszexuális" szóra [link]

illetve a "piperkőc" szóra a [link] webcímen!


2011. szept. 11. 13:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
A toalett nem angol, hanem francia eredetű.
2011. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ez a válasz tetszik a legjobban, de nem egészen értek egyet vele.

> A példád pedig picit sántít. A metroszexualitás közel sem azonos a piperkőcséggel

A két szó közel azonos jelentésű, de kor- és környezetfestő.

:-) A piperkőc kipödörte és kisuvickolta a bajuszát, mielőtt a vesztőhelyre induló kocsiba rakták Párizsban tíz+n-edik Lajos idejében.

:-) A metroszexuális befújta magát egy trendi dezodorral, és megigazította a nyakkendőjét, mielőtt elindult lefelé valamelyik New York-i ikertorony égő 60. emeletéről.

Szőrzetük más-más részét ápolták. Más-más kozmetikumokat használtak, de mindkét korban volt köztük mérgező és rákkeltő.

2011. szept. 12. 10:44
 13/21 A kérdező kommentje:

Ma visszaviszek egy borzalmas, félig angolul, félig magyarul írt könyvet a könyvtárba, Angel Barta: Titkos szerelmi affér Párizsban. Minden színt és ruházkodási kifejezést angolul ír le.

A "pink"-et még csak elfogadom, hiszen a "rózsaszínű" szónál rövidebb, és a "fing"-hoz hasonlóan illeszkedik a magyar hangrendszerbe. Divatszakértőknek talán mást is jelent, mint a régi magyar szó, bugyirózsaszínt vagy Barbie Baba-színt? A "magenta" szótól már borsódzik a hátam.

Színmintákat tudtok-e küldeni, hogy ez pink, az rózsaszínű?

2011. szept. 14. 08:48
 14/21 anonim ***** válasza:
84%

Aki ilyet olvas, az megérdemli! Már a cím alapján elkerültem volna. :)

A pink állítólag az élénk rózsaszín, de hexadecimális kódolással nem tudom megmondani, melyik melyik. Nekem férfiakhoz hasonló színkódolásom van.

[link]

2011. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%

A toalett nem angol, hanem francia eredetű.



Hasznos volt számodra ez a válasz? (elmondom nem)


A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-11 21:08


Ha jól tudom mi most az idegen szavaktól ódzkodunk és nem az angol kifejezésektől. Szerintem ebben a tekintetben a toalett cseppet idegennek számít...

2011. szept. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, ti mitől ódzkodtok, én az angol szavaktól.
2011. szept. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
49%
Szerinted mit tanulnak az egyetemen az okos emberek? Hát ezeket a szavakat hogy senki ne értse őket :)
2011. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó: kikérem magunknak, mi azért tanulunk latint, hogy értsük egymást! :)

Pl. ebből még a szomszéd szobában sem értenek semmit, hogy: "Csináltam öt tápcsit, de szenesbe kell petéztetnem fertilitás-vizsgálat miatt, szóval odaadom őket. Felesek, jó lesz szűzszedéshez. Közben a PCR-hez szeretnék bekéredzkedni három mintával, Zsuzsi kéri, mert most jutott csak Apotome-hoz, de akkor nem fut le hatra a gél, ha most nem kezdünk hozzá. Cserébe légy szíves, rázd át ketteseket, ha úgyis a légyszobában vagy."

És ebben egy felesleges idegen szó nem volt, ugyanis egyet sem lehet mással helyettesíteni. :) (Mindent magyarul írtam, amit lehetett.)

2011. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

09-14 21:06-nak:

Több olyan színminta van, pl a bublegum és a magenta a külsött linket, amelyeknek szabad szemmel nem látom a különbségét. Talán ki kéne pipettázni gimppel, és le kéne olvasnia az RGB-koordinátáit.

2011. okt. 4. 13:09
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem erről az jutott eszembe, hogy ugye van az a "magyar" szó (bár nem az, de mindegy), hogy politika. Ez három dolgot is jelenthet: politics, policy, polity. Nem mindegy, melyikről van szó. Körül lehet ugyan írni, de minek, ha van egyszavas kifejezés, még ha külföldi is?
2011. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!