Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pozitív, semleges vagy negatív...

Pozitív, semleges vagy negatív kép a következő idézet? Szirom borzong a fán, lehull; fehérlő illatokkal alkonyul. A hegyről hűvös éj csorog, lépkednek benne lombos fasorok. Megbú a fázós kis meleg, vadgesztenyék gyertyái fénylenek.

Figyelt kérdés
Radnóti: Naptár - május 41 február 25.
2009. ápr. 23. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
borongós képet fest, ez negatív,de ugyanakkor reményt adó,szóval pozitív is...felfogás kérdése....attól függ épp milyen hangulatban olvassák.ez benne a szép.)
2009. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Számomra pozitivnak jött le ,ahogy most elolvastam.
2009. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pozitív. Hogy is ne lenne az, ha egyszer Radnóti írta? <3
2009. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pozitív. A negatív azt írja le, hogy mi nincs, nem?
2009. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok.én főleg a szavakból, igékből indultam ki,amikor azt írtam hogy negatív is egy picit a kép....--->borzong,lehull(a le igekötő nekem inkább valami pejoratívat jelent),alkonyul(ez is az elmúlást juttatja eszembe),hűvös,csorog...ezek nekem borongós hanguklatot jelentenek. a pozitívumot pedig a fehérlő illatok,kis meleg,gyertyái fénylenek...ezek a reménységet sugározzák....ez szubjektív vélemény,dehát erről szól a költészet.az egyéni értelmezésről..:)))))
2009. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én félig meddig művészlélek vagyok, és számomra bizony ez egy kissé tragikus május. Az én emlékképeimben a tavasz legszebb hónapja boldogságosabb. Picit nyomoztam is utána: ezt az Erőltetett menet ciklusában írja. Már javában tombol a II. világháború. 1941 februárjában születik a mű, amikor Radnóti túl van egy munkatáboron és egy bűntetőtáboron. A júniusról szóló kis versszak végén a csillogó szitakötők a bombázó gépekre utalnak. Kis vitába keveredtem, mert nem mindenki érzi a versből a komor hangulatot. - de a remény még pislákol a sorok között.
2009. ápr. 24. 18:30
 7/8 A kérdező kommentje:
Van aki az őszre asszociált ebből a májusi képből. És az ősz is benne van.
2009. ápr. 24. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdező kommentje a legtökéletesebb válasz. Bizony a május sem csupa szépség mindig. És együtt forog minden.
2009. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!