Csak én gondolom ezt így?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy a trianoni békeszerződés amikor elvették a területünk 2/3-át nagyon fáj nekem meg minden. Sokáig bele se gondoltam, hogy végtére is ezt magunknak köszönhetjük nem???? Mert ha nem lettünk volna annyira mohok, és ha nem léptünk volna be az első világháborúba, akkor nem lett volna Trianon, és szerintem lehet, hogy nem lenne meg a nagy Magyarország, de sokkal több rész maradt volna meg belőle. Ti hogy gondoljátok? Félre értés ne essék, mert én a Kárpátia koncerten kiabálom, hogy VESZEN TRIANON (mert fáj nekem is), de akkor is mi is hibás vagyunk, de persze ehhez az is kellett, hogy a nyertesek nagyon igazságtalanul bántak el velünk. Még egy kérdés: Miért Sopron a hűség városa vagy mi amikor mi azt tanultuk, hogy Sopron arra szavazott, hogy nem akar Magyarországhoz tartozni, de mivel a közeli faluk igen ezek szerint a faluknak köszönhetjük, hogy Sopron Magyarország része nem pedig Sopronnak. Most akkor miért a hűség városa???
2011. szept. 20. 18:47
 1/6 anonim válasza:
nem mi léptünk be az I. világháborúbaq hanem az Osztrák-Magyar-Monarchia és a magyaroknak nem volt beleszólásuk.
2011. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

1. Ahová írtad a kategória kicsit furcsa :D


2. (Most fojuk venni a trianoni békeháborút.) Hát engem is zavar az , hogy 2/3-át elvesztettük ... De akkor mivel lenne jobb ? A politikusok nagyobb részen lopnák meg az országot és több mindent adnának el .


3. Szerintem is rossz oldalra álltunk ...és valószínű ,hogy több része maradt volna meg az országnak ha jobb oldalra állnuk


4. Kárpátiát (és még nemzeti front-ot , fankadeli-t) én is szertem .


5.Sopronról nem tudok semmit.


13/F

2011. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kétmilliószor volt már ez a kérdés legalább. Használd a keresőt, ezt a kérdést meg töröld!
2011. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Belerángattak minket a háborúba, mint a másodikba.

Már írták is, nem volt lehetőség nem beszállni.

G.

2011. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vak Bottyán ***** válasza:

A Trianonnal elsősorban az a gond, hogy sokan úgy gondolják, hogyha nem állunk akkor a németek mellé, most Nagymagyarország lenne, meg happiness. Ez nincs így.

1. Lehetne persze a pocok alakú országgal menőzni, de tele lennénk kisebbségekkel, ami egy rakás belpolitikai problémát szülne, amúgy se olyan jó így se.


2. Még ha meg is úsztuk volna a vereséget, és egyben maradt volna az ország, ebben a fene nagy európai demokráciában úgy is feldarabolódna. Nézd meg Szerbiát! Egyre kisebb részekre válik szét :) Lassan visszasüllyed a görög poliszok szintjére, hogy minden városa önálló állam lesz. Kb. ez lenne velünk is. Ha akkor nem szedik szét az országot, akkor most feldarabolnák.

2011. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad akaratból léptünk be a háborúba.
2011. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!