Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha pszichológus szeretnék...

Ha pszichológus szeretnék lenni, akkor milyen képzésekre van szükség az alapképzést követően?

Figyelt kérdés
Illetve az még mennyi idő? Szexuálpszichológia, vagy munkapszichológia amire szakosodni szeretnék, még nem döntöttem el. Ezeknek az ágaknak van jövőjük itt Magyarországon, vagy válasszak mást? Mi a véleményetek?
2011. okt. 6. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
magyarországon nincs jövője semminek, ne azt nézd. pszichológiát pedig egyetemen a bölcsészkaron tudsz tanulni.
2011. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szexuálpszichológia: jövője éppen lehet, de ugyanolyan nehéz elindítani, mint a vállalkozásokat általában.


Munkapszichológia: ha valami humán menedzsmenttel együtt csinálod, akkor esetleg, csak nehéz bekerülni jó helyekre.

2011. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nehéz az élet:D Mindenképp olyat szeretnék tanulni, ami érdekel, de úgy látszik nem érdekel semmi olyan ahol egy könnyen karriert építhetnék:) A másik szak ami érdekel, végképp esélytelen itt Magyarországon. Nem a pénzszerzés a célom, beérem egy olyan fizetéssel, amiből kényelmesen meg tudok élni. Jelen pillanatban és gazdasági helyzetben kb 200000 Ft lenne, amitől már boldognak érezném magam. Ehhez mérten akarok olyan szakmát tanulni amiben örömömet lelném, de fogalmam sincs ki mennyit keres. A másik vágyamat már elvetettem, de igazából a pszichológia lenne a favorit számomra.
2011. okt. 6. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Külföldben nem gondolkodtál? USA-ban például mindkettő keresett. (...ha jól tudom, de nem esküszöm meg rá.)
2011. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam külföldben is, de én inkább Európa párti vagyok. Bár az USA-ban vannak ismerőseim, még soha nem jutott eszembe, hogy ott próbáljak szerencsét. Aztán ha más nem lesz, lehet kénytelen leszek:)
2011. okt. 6. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Kriminálpszichológust mindig keresnek a börtönökbe...
2011. okt. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!