Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen vallástörténeti oldalak...

Milyen vallástörténeti oldalak vannak?

Figyelt kérdés

Körülnéztem az interneten és semmit nem találtam. Tudnátok mondani olyat, ahol behatóbban foglalkoznak ezzel és nem áltudományos? Angol is jó!


Előre is kösz.


2011. okt. 10. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Tömör összefoglaló, számtalan jó linkkel:

[link]

Különféle vallások szent szövegei:

[link]

Ajánló bibliográfia (nem túl bőkezű, de ismerteti az ajánlott oldalakat):

[link]


És egy magyar:

Összefoglaló, a fejezetek végén jó áttekintő magyar nyelvű bibliográfiával (nem netes tartalmak, hanem könyvek)

[link]


Nem értem, hogyhogy nem találsz ilyen oldalakat! A "religions"-ra rengeteg a találat. Általában összehasonlító vallástörténet érdekel, vagy egy-két speciális vallás? Mert ha konkrétan tudod, mi kell, jóval könnyebb keresni. Úgy biztosan magyarul is sikeresebb lenne a kutatás.

2011. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Amit utolsónak linkeltél és magyar, az megvan. Pont ilyenek kellenének, ahol a tudomány általi vallástörténet van benne, nem pedig a vallások saját eredettörténete. Olyanra gondolok, mint például a zsidó vallásnál, ahol Jahwe egy vihar- és termékenységisten volt sok más istennel egyetemben, a felesége Asheron volt. Ergó a keresztények és a zsidók egy termékenységistent imádnak. Meg az, hogy mennyi törzsi vallásból lopkododd az iszlám. Állítólag(nem ellenőriztem) Allah egy holdistennő volt.


Szóval ilyenek érdekelnek, nem a vallás saját magáról alkotott története, persze a hivatalos tudományos elméletek érdekelnek nem az áltudományos cájtgájszt marhaságok.

Kösz.


Amúgy az fentebbi angol oldalakat ismerem, semmi tudományos eredettörténet nincs rajta.

2011. okt. 11. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!