Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Vannak olyan web oldalak (az...

Vannak olyan web oldalak (az alábbiakon kívül), amelyeken szavak, kifejezések jelentést lehet megtudni, vagy arra kaphatunk választ, hogy más szóval hogyan fejezhetnénk ki azokat?

Figyelt kérdés

Különösen érdekelne olyan, ahol magyar nyelvű szavak idegen megfelelőjét lehet megtalálni. Írásbeli munkák színesebbé tételéhez lenne szükségem rá.

Néhányat már találtam, ezek a következők, de ha ismertek, használtok másokat is, úgy szeretnék még néhányat:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2011. ápr. 27. 08:21
 1/3 anonim válasza:
Ha idegen szavakkal tűzdeled tele a szövegedet, attól nem színesebb, hanem ocsmányabb lesz. Persze van olyan hely, ahol -mivel másra nem nagyon tudnak- erre hangsúlyt fektetnek, de azért vagyunk magyarok, hogy magyarul írjunk/beszéljünk. Nekem volt egy osztálytársam, aki 6. osztályban infantilisnek hívott pár embert, mert ezt találta a szótárban (lehet épp te vagy az :D). Szerintem nevetséges. Agilis :D
2011. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
hgy más szóval hogyan fejezheted ki: [link]
2011. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 10:00!

Biztos, hogy nem én vagyok a Te 6.-os osztálytársad.

Vannak olyan helyzetek, amikor és ahol szükséges ezek ismerete és használata. A csetelés lehet, hogy nem az a kategória.

Ha szükség van idegen szavak szótárára, ahol a magyar nyelvben alkalmazott, ugyanakkor mégis idegen eredetű szavak jelentését közzéteszik (szerintem Te ezt sem tartod helyén valónak, hogy egyáltalán van ilyen szótár), akkor miért ne lehetne, vagy miért ne lenne szükség a fordítottjára.

Tele van a sajtó, a média idegen szavakkal, amelyeknek a jelentését nem árt, ha tudjuk. Ugyan ez a helyzet a szlenggel, vagy az olyan szavakkal, amelyek nem idegen szavak ugyan, de mégis olyan jelentéssel bírnak, amelyek első olvasatra nem egyértelműek.

Minden szakterületnek meg vannak a maga szak szavai, ahol kívánalom ezek használata és megértése.

No, hát erről van szó.

2011. máj. 4. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!