Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » XVI. Lajos kivégzésének...

XVI. Lajos kivégzésének helyét és a Trójai háború valódi okát?

Figyelt kérdés
Google-én már mindenhol kerestem és egyszerűen nincs meg.
2011. okt. 16. 15:28
 1/4 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Lajost a Concorde-téren fejezték le Párizsban (akkor a Forradalom tere nevet viselte).

A trójai háborúról az egyetlen forrás Homérosz, nem tudom hogy találgatáson kívül mi lehetne a valódi ok.

2011. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Trója az akkori ismert világ egyik leggazdagabb városa volt. Nem csoda, hogy annyi másik városnak, államnak fájt a foga rá, mesés gazdagsága volt.


[link]


Ez nem a Homérosz kori rétegből feltárt kincsek, mégis tükrözik a város anyagi helyzetét. Ha valóban létezett Szép Heléna, és Párisz herceg tényleg elrabolta, akkor ez a dolog, mint ürügy, kapóra jött Agamemnónnak, hogy megindítsa a támadást Trója ellen.


[link]


[link]


Ha én király lettem volna az ókori Mükénében biztosan azért támadtam volna meg Tróját, mert egy nagyon gazdag város elfoglalása hosszú távon elég kifizetődő. Először ki lehet fosztani, meg lehet rémíteni a lakosságot, aztán belehet tőlük szedni a zsíros adókat.

2011. okt. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A nem mitikus trójai háború okának azt szokták tartani, amikor a tengeri népek (köztük a görög dórok) az i.e. XII. század elején megbuktatták a Hettita Birodalmat, aminek szövetséges városa volt Trója is. Schliemann az i.e. XII. század eleji rétegekben égésnyomokat is talált, tehát a legendának volt valóságalapja.
2011. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. okt. 23. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!