Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A pszichopaták evolúciós...

A pszichopaták evolúciós értelemben egy fejlettebb faj?

Figyelt kérdés
A hazugságaikkal, a pofátlanságukkal, a színjátszásukkal, a ravaszságukkal túljárnak azok eszén, akiknek van lelkiismeretük. Mindenkit átverhetnek, és nincs semmi belső rendszerük, ami ennek gátat vethetne (lelkiismeret). Van egyáltalán gyenge pontja egy ilyen embernek?
2011. okt. 27. 15:15
1 2 3 4
 1/31 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Ha több gyermekük van mint a többieknek és öröklődik, akkor igen. De mivel egyik sem áll fenn..
2011. okt. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%
A pszichopátiától, mint örökölhető hajlamtól még nem lesz külön faj tagja valaki. Egyébként az ilyen emberek nem hinném, hogy olyan szaporodási rátával rendelkeznek, mint a szociális személyiségzavarban nem szenvedők, szóval kétlem, hogy ilyen irányba fejlődne tovább az emberiség.
2011. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Tudom, mit jelent a "faj" szó, nem találtam jobb kifejezést erre a helyzetre.


Talán nincs több gyerekük, de az nem elég, hogy fennmaradnak?

2011. okt. 27. 15:30
 4/31 anonim ***** válasza:
32%
nézz utána a homloklebeny funkcióinak és rájösz, hogy ők kevesebbek, mint az emberek, nem többek. Egyébként az evolúciónak melyik elméletét támogatod? mert Darwin elméletét megcáfolták, aztán jött a Neo-Darwinizmus. Egyszerűen genetikailag nem lehetséges, olvass már utána
2011. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
49%

"Tudom, mit jelent a "faj" szó, nem találtam jobb kifejezést erre a helyzetre.


Talán nincs több gyerekük, de az nem elég, hogy fennmaradnak?"


Sima részben genetikailag meghatározott változatosság, vagyis legerősebb értelemben is max. változat (faj alati kategória), ha elkülönülnének, de nem teszik. Elvégre a pszichopatákról nem mondhatod, hogy egymás között nagyobb eséllyel szaporodnak, ergó ilyen szintű elkülönülés sosem lesz. Ez egyszerű mutáció, csak poligénes tulajdonságra, továbbá erős a szociális környezet befolyásoltsága is. Egyes helyzetekben lehet előnyös. De mai viszonyok köztt ez a szaporodási rátában nem nyilvánul meg.

2011. okt. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

ma 16:30

mi alapján cáfolták meg darwin elméletét, és mely részeit annak?

2011. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem hallottam arról, hogy Darwin elméletét megcáfolták volna, de kérlek mondd, hogy nem vallási alapon próbálsz meggyőzni...
2011. okt. 27. 20:34
 8/31 anonim ***** válasza:

Utolsó: bár fogalmam sincs, mégis mire gondolt a válaszoló, és gondolom ha ezt a vitát nem zárjuk rövidre, megint belefutunk egy értelmetlen evo-ID vitába, de Darwin eredeti elméletében azért volt nem egy pont, amit már a kortársak is megkérdőjeleztek, mivel az öreg darwinista létére igencsak konzervatív kreacionista nézeteket vallott, és mindent igyekezett virágnyelven megfogalmazni. De két morzsa, amit azóta cáfoltak, és Dawrin hitt benne, az elméleteinek részét képezték:

- Élet keletkezése teremtés által (Darwin szerint az első élőlényeket, a legegyszerűbb sejteket Isten teremtette, onnantól kezdve munkálkodott az evolúció - vagyis a mai "liberális kreacionisták" gyakorlatilag darwinisták, de ezt nem szabad megmondani nekik)

- az ember származása a majomtól (Darwin eredeti elmélete szerint a majomtól származunk, nála a közös ős fogalma még nem merült fel abban a formában, ahogy most használjuk, az nála egyszerűen "majom" volt).


Ezt a kettőt bizonyosan cáfoltuk és elég híresek. Speciel más ilyen közismert elmélet nem ugrik be... talán a természetes szelekció fajképző erejét túlbecsülte, a genetikai sodródással nem számolt (értelemszerűen, nem is ismerte Mendel munkásságát), vagy elenyészőnek tartotta.

Viszont ettől még nem dőlt romba az evolúció elmélete. Ahogy a Föld sem lett lapos, csak mert azt mondták róla évezredekig.

2011. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
20%

tényleg ne fussunk bele kreacionista-evolucionista vitába de:


"Élet keletkezése teremtés által"

ezt hol cáfolták meg? én csak arról hallottam hogy valaki addig kavart valami löttyöt, amíg véletlenül elő nem állt belőle bonyolultabb dns szál-pár másodpercre. bocs a pongyolaságért, a pontos körülményeket meg szavakat nem ismerem, de lényegében ez a maximum, amit én hallottam.

2011. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Jaj, de jó kérdés!:)

Én is gondolkodtam ezen sokat az elmult evekben.


Ez több dologtol fugg:

Az elso a viszonyitasi rendszer, tehta hogy MELYIK evolucios elmeletet vesszuk, vagyis mit tekintunk az evolucio kezdő- és végpontjának.

Számos evolucios szemleletbol csak az egyik a spiritualis evolucio, s ez a "sáremberből" fényemberré válást tekinti fejlődési iránynak, és a fényemberré váláshoz az energiarabló magatartás megszüntetésén át vezet az út (nem bantok senkit, nem veszek el senkitol semmit); e tekintetben tehát az evolucios skala alján van a pszichopata.

Ugyanakkor "felfelé-" és "visszafelé-" fejlődés váltogatja egymást, tehát a visszafejlodes is a fejlodes iranya idoszakonként. Tehat a pszichopátia a spiritualis evolucios elmelet szerint is lehet fejlettebb az empátiánál, attól függ, honnan nézzük.


Másrészt azt sem tudjuk, mi is a pszichopata. Tőle meg nem tudhatjuk, mert egyrezst nem tudja kifejezni erzelmeit, vilaglatasat, masrezst nem akarja. Ezert csak talalgatasok vannak a pszichopata belső világát illetően.


Nagyon jó filozofiai anyag tehát, amit kerdesnek feltettél!:)


35N

2011. okt. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!