Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emlékezetben miért vannak...

Az emlékezetben miért vannak fontos, megragadt dolgok, és elveszett képek?

Figyelt kérdés

20 éves vaghyok, tehát nem öreg, a memóriámmal sincs semmi probléma.

Mégis nem értem mi az oka annak, hogy sok dolog a gyerek koromból megmaradt nagyon, egy kép, egy esemény, egy történés, egy épület.

És sok dolog, meg egyáltalán nem. Úgy mesélik nekem, hogy ezt meg azt csináltam. Én meg semmire nem emlékszem.


Mi ennek az oka?

Hogy valami dolog évekig, sőt élete végéig végig kiséri az embert, és olyan kép, mintha tegnap történt volna, de sok dologra egyáltalán nem emlékszik az ember?


2011. nov. 5. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez velem is így van, meg mindenkivel.

Túl sok mindent éltél át, fura is lenne, ha a 20 év minden egyes eseményére vissza tudnál emlékezni. Az agyad csak azokat az információkat veszi elő, amik az adott pillanatban fontosak, lényegesek. Így nem kell bajlódnod a rengeteg adattal.

2011. nov. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elő fognak még jönni mások is. Az emlékezetnek több szintje van. Az csak a legfelső, hogy amikor akarod, visszaemlékszel valamire. Van, hogy nem is gondolsz rá, és beugrik valami, amiről azt hitted, rég elfelejtetted. Feltehetően a fontossági sorrenddel van összefüggésben.
2011. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!