Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a száz leggyakoribb magyar...

Mi a száz leggyakoribb magyar szó?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 02:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

A "bazzzd meg" szerintem a top 10-en belül van.


Egyébként: van, lesz, jó, nem, igen


ilyesmik

2011. nov. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván. Nagyon megköszönném, ha valami hiteles hivatkozást is belinkelnél...
2011. nov. 14. 06:52
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos a google nincs köztük. Első találat ugyanis. Legközelebb ilyen jellegű kérdésnél próbálkozzn először ott.

[link]

2011. nov. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves okostojás barátom, szerinted nem kerestem rá? Csak valamiért a Google frequency list nekem nem minősül hiteles forrásnak. Legalábbis kétlem, hogy a 100 leggyakoribb szó között kb. 5 főnév legyen. Gondolom meg se nézted, mit linkelsz, csak reflexből találtál valamit, és felcsillant a szemed, hogy végre kötekedhetsz.
2011. nov. 14. 09:20
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Hű de okos. Gondolkozz egy kicsit, és hamar rájössz, hogy jóllehet több főnevet használunk, mint kötőszót, vagy legalábbis közel ugyanannyit, főnévből több százat, ezret használ egy átlagember, kötőszóból meg csak azt a pár tucatot. Így értelemszerűen a főnevek kiszorulnak a leggyakoribb szavak listájáról.

Egyébként milyen hiteles forrásra gondoltál? A google indexálja az interneten használt szavakat, abban pedig gondolom, megegyszhetünk, hogy az internet elég jó, átfogó képet ad a társadalomról. Természetesen könyvtárban is kereshetek neked egy a témával foglalkozó könyvet, de nem gondolom, hogy egy 10-20-30 éves nyomtatott forrás értékesebb lenne a folyamatosan frissülő internetesnél.

2011. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pedig annak valahogy jobban örülnék, vagy legalábbis valami olyan dokumentumnak, ami úgy nyelvészetileg kicsit hitelesebbnek számít. Tudod, nem hinném, hogy a magyar nyelv leggyakorib 100 szava közül csupán 3 főnév van, ebből az egyik a "kft"...

Akkor sem, ha láss csodát, tisztában vagyok vele, hogy a kötőszók és indulatszók arányaiban gyakoribbak, mint egy-egy főnév, de azért azt ne mondja senki, hogy cska az "ember", "kft" és "magyar" szavak vannak főnévként az első százban. Utóbbi két példányban is. Legalábbis én és a környezetem kommunikációját figyelve nem tűnik fel, hogy a kft lenne a leggyakoribb főnév. Hiába indexel mindent marha jól a google, nekem egy párezer áruház, meg egy halom amatőr weboldal statisztikája nem túl hiteles forrás.

2011. nov. 14. 09:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy nyugodtan elfogadhatod a netes statisztikát. Egyszerűen csak abba kell belegondolni, hogy végtelenül egyszerű egy ilyen jellegű statisztika elkészítése. A neten fellelhető tetszőlegesen kiválasztott, tetszőleges mennyiségű tartalomban egyszerűen megszámolják a szavakat. Míg az a forma, amire te gondolsz, nem igazán lehet pontos...


Mert ugyan, milyen módon készülhetne egy olyan statisztika?


maci

2011. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Magyar Nemzeti Szövegtár


[link]

2011. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tudom ez nem válasz, de talán érdekes lehet:


[link]


[link]

2011. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A google a legjobb. Ebben is. Mert indexeli az oldalak tartalmait, így óriási anyagból dolgozik. Mással nem nagyon lehetne egyszerűen ilyen statisztikát csinálni.


Bár tény és való, hogy nem mind1, hogy szépirodalomról van szó, átlag ember átlag beszédéről, vagy internetes oldalról.


A google egyetlen baja, hogy nem "látja", nem "érti", hogy mit olvas be. Tehát nem véletlenül van a lista elején a "magyar" és a "Kft." szó. Ugyanis sok weboldalnál lehet választani nyelvet és a weboldalak többségénél fel van tüntetve valami szervezeti egység, amihez tartozik. Kft, BT, stb


1-2 ilyen apróságot leszámítva teljesen frankó statisztika.

2011. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!