Van valami tippetek, hogy töriből hogy jegyezzem meg ezt a rengeteg évszámot + nevet?

Figyelt kérdés

nem a tanárt akarom bántani, de szerintem nem csinálja jól a tanítást :( Lediktál mindent a kis jegyzetéből, hogy olvassa nekünk.

Annyira gyorsan kell írni, hogy közben nem tudom megjegyezni. Itthon meg belenézek, hogy tanulok, de annyira sok, hogy elmegy a kedvem!

Pár napom van rá és nem fog menni :'(


2011. nov. 14. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Írd le kis cetlikre. A jegyzetelés ilyen formája még puskának is jó, de komolyan megtanulod közben. Illetve készíts térképeket, pl. csaták helyét évszámmal jelzed, győztes hadvezér neve mellé, királyok uralkodási évszámokkal az adott országok mellé írva... ha magad rajzolod a térképet, később a vaktérképes feladatoknál nagy előnnyel indulsz (ilyen biztosan szokott lenni... ha máshol nem, érettségin). Nem gond, ha nem tudsz rajzolni, meg nincs kézügyességed, először gondosan másold át az atlaszból pauszpapírral, szép nagyban, dolgozd ki azon az összeset, aztán egyre kisebbet rajzolj, igyekezz szabad kézzel, és így tovább. Végül lesz egy cetlid telefirkálva, de csukott szemmel is le tudsz rajolni pl. egy középkori Magyarországot (persze elnagyoltan, nem kell minden részlet). Tényleg segít, én így tanultam törit és földrajzot is, és kitűnő voltam. A dolgozatok során az iylen térképes kiegészítésekért például rendszeresen kaptam plusz pontokat is (hja, így könnyű 105%-os dolgozatot írni), talán a te tanárod is értékelni fogja, ha az egyik hadjárat leírásánál először készítesz egy ilyen ábrás vázlatot, és ebből vezeted le a főbb történéseket.

Tényleg ne hátráltasson, ha nem tudsz rajzolni... én a pálcikaemberek szintjén megragadtam ovi óta, mégis megy. Felismerhető legyen, az a lényeg, az arányok nagyjából jók, akkor az elég. Ezt az ábrás módszert amúgy minden tantárgynál alkalmazhatod, ne szégyelld, minden kreatív ember ugyanezt csinálja. Még egyetemen is. Fejleszti a logikát, jobban átlátod a lényeget.

2011. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hagyd a francba. a fontosabb évszámok benne vannak a töriatlasz kronológiájában
2011. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!