Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúció, hogy az elmúlt...

Az evolúció, hogy az elmúlt 500 évben rengeteg féle KUTYÁT tenyésztettek ki az emberek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 09:55
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
Hát, nem kifejezetten. Igaz, hogy én nem is hiszek az evolócióban, de azt gondolom, hogy akkor lenne az, ha az ember nem "nyúlt volna bele". Tehát ha magától fejlődött volna ki, és nem direkt keresztezték volna, stb.
2010. dec. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Ez "nemesítés" nem pedig evolúció. Evolúció akkor lenne, ha csak a természet avatkozna bele az állatok életébe, a mutációk spontán jelentkeznének, ha nem jók, akkor eltűnnének, ha jók, akkor meg ezek szaporodnának tovább.
2010. dec. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
a kérdésem lényege a következő: evolúció-e az, ha kutyából kutya lesz? kicsiből nagy, feketéből fehér, stb, de kutyából kutya? vagy az lenne az evolúció, a kutyából farkas lenne, vagy két farkas párosodásából német juhász lenne?
2010. dec. 25. 10:04
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Én evolúciónak tekintem, csak itt a szelekciós tényező más természatű, de ugyan úgy meghatározza, hogy milyen tulajdonságú egyedek szaporodhatnak tovább. Ezen kívül az ember is a természet része, bármennyire is fejlett. Az ő választása semmiben nem különbözik annál, mint amikor egy oroszlán a lassabb, gyengébb zebrákat vonja ki a populációvól.
2010. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

"a kérdésem lényege a következő: evolúció-e az, ha kutyából kutya lesz?"


Ajaj, remélem nem lesz igazam, hogy egy vad kreacionista kérdéséhez tévedtem.


"kicsiből nagy, feketéből fehér, stb, de kutyából kutya? vagy az lenne az evolúció, a kutyából farkas lenne, vagy két farkas párosodásából német juhász lenne?"


Az evolúció nem esemény, hanem folyamat. Sohasem úgy történik, hogy van a farkas, és egyszer csak kutya kölykei születnek. Van aki felbontja mikroevolúcióra és makroevolúcióra, de szerintem ez nem helyes. Ez akkor volna helyes, ha ugrásszerű változások is lehetségesek volnának. De ilyen nem létezik.

2010. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
10:15, sajnos igazad van, ez egy vad kreacionista. Az utolsó három kérdést ő tette fel a Vallás témakörben...
2010. dec. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ez helytelen, nem valós állítás.
2010. dec. 25. 10:21
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Hát miért ne lenne az, a folyamat ugyanaz, csak épp az ember is befolyásolja... Máskor meg a természeti csapások, sőt a többi állat is befolyásolja szóval ez az evolőció lényege, nem? Bármit csinálhat az ember, a természet szabályait nem tudja megváltoztatni....
2010. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
igen,lehet evolúció,mondjuk úgy,hogy mesterséges.de pl.az is evolúció,ahogyan egy spermiumból öregember lesz,vagy ahogyan lelki,pszihés értelemben változik az ember.
2010. dec. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"pl.az is evolúció,ahogyan egy spermiumból öregember lesz"


Az már egyedfejlődés. Az evolúció törzsfejlődés.


"vagy ahogyan lelki,pszihés értelemben változik"


Ennek pedig semmi köze egyikhez sem.

2010. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!