Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy egy filmbeli, vagy könyvbeli karakter halálát valódi sokknak éltétek meg? Normális ez?

Figyelt kérdés

Két ilyen vésődött nagyon az emlékezetembe: Az X-menben Jean volt a kedvenc szereplőm. Aztán, amikor a 2-ben meghalt, egyszerűen nem bírtam elhinni, vártam, hogy újra előjöjjön, két-három napig a hatása alatt voltam. Ez még kisebb koromban volt.


A másikat sokkal intenzívebben éltem meg: ez akkor volt, amikor a Harry Pottert olvasva eljutottam odáig, hogy Dumbledore meghalt. Ezen tényleg alig bírtam túltenni magam, egyszerűen lesokkolt, kb. úgy éreztem, mintha egy valódi személy halt volna meg. Szerintem hetekig a hatása alatt voltam, teljesen kiakadtam.


Utólag visszagondolva inkább ettől az erős érzelmi függéstől félek. Pedig hiába is áltatnám magam, most is van olyan karakter, aki ha "meghalna", akkor teljesen magam alá zuhannék.


Ti hogy vagytok ezzel?


2011. nov. 27. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen/igen.


Ha érdekel a téma, akkor nézz utána a tükörneuronoknak. Volt egy csomó érdekes kísérlet.

2011. nov. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Addig tök normális, ha beleéled magad egy sztoriba. Én akkor dobtam majdnem a sarokba a könyvet, amikor Ned Stark meghalt (Trónok harca). A mérték persze nem mindegy, űgy látszik, hogy te képes vagy magad telejsen átadni a sztorinak, ami nagy empátiára utal, de ugyanakkor alacsony önkontrollra.
2011. nov. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Ami veled van, az elég szokatlan, de amekkora probléma, ugyanúgy előnyei is vannak. Előny lehet, hogy nagyon képes lehetsz magad beleélni egy filmbe, sokkal jobban tudod élvezni azt. A hátránya viszont az, hogy könnyen manipulálható vagy a filmek, a tévé által. Próbáld meg úgy nézni a filmeket, hogy kívülről lásd őket, és ne éld bele magad ilyen szinten.

Az, hogyha nézel egy filmet, és egy pozitív hős halála negatívan érint, vagy akár meg is rígat, az még teljesen normális. Ha hetekig gyászolod, az azért már gáz. Különbséget kell tudni tenni a valóság és a fantázia közt. A legtöbb embernél egyáltalán nem baj, ha beleéli magát a filmbe, neked viszont ezt kerülni érdemes.

2011. nov. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

#2:


Akkor fogsz te még dobálózni, mert Ned Stark nem az egyetlen protagonista, akit megöl az író a trónok harcában :D


Spoiler warning:

Dumbledore dies.

2011. nov. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én csak állatos filmeken sírok ha meghal egy állat:P
2011. nov. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Az azt jelenti, hogy tudsz filmet nézni, képes vagy beleélni magad, ami nagyon jó mert el tudod kápráztatni magad, azaz hagyod hogy a film magával vigyen. Viszont utána ki kell lépni a transzból :)
2014. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen, engem is megráz kedvencem halála. A legjobban Isaac Asimov Az istenek is... c. regényénél akadtam ki, amikor Dua... nem meghal, el kell olvasni a könyvet, hogy megértsd :D


Meg mióta elolvastam az Úr sötét anyagai c. könyvet, minden második könyvben meghal a kedvenc szereplőm.

2017. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!