Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik egyetemen ajánljátok a...

Melyik egyetemen ajánljátok a turizmus-vendéglátás alapszakot?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a szakról, érdemes-e erre jelentkezni és melyik egyetemek diplomájával lehet a legkönnyebben munkát találni? Corvinust tudom, hogy hatalmas presztízzsel rendelkezik, csak nem tudom arra képes vagyok-e. Vidéki egyetemek is szóba jöhetnek.:)
2011. dec. 3. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyen büfészakokat egyik egyetemen sem! Egy Corvinusos turizmus-vendéglátás szakkal is kitörölheted, csak olyan munkát kapsz vele meg ismerősön át amit a diploma nélkül is megkapnál.


Ha a MO-i munkavégzés a cél akkor a mérnök ill. informatikus szakokat érdemes megcélozni, azokkal lehet gyorsan és jól fizető állásba elhelyezkedni.


Ha külföldi akkor jöhet az orvos / vegyész / biológus is.


A lényeg: A HUMÁN szakokat úgy, ahogy vannak el kell felejteni. Csak a reál játszik.

2011. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Imádom az olyanokat, akik nem képesek mást válaszolni egy bármilyen hasonló kérdésre, mint hogy a mérnök/informatikus a kiráááály, a többiek mind hülyék.


Én úgy gondolom, hogy ha igazán ezt akarod csinálni, és nem csak azért választottad, mert jól hangzik, simán el tudsz majd vele helyezkedni. Egyébként jól mondod, a Corvinusnak presztízse van, de ennyi. A turizmus képzésük nagyon elméleti, nem igazán helyezik a gyakorlatra a hangsúlyt. Turizmusban a BGF a legjobb, utána a régi Heller, mosmár BKF. A BKF-et egyébként ajánlom, rengeteg jó szakember tanít ott, akiknek nem az a céljuk, hogy halálba sz*passák a diákokat, hanem hogy tényleg tanítsanak. És olyat, amit használni is tudsz.

2011. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

semelyiken :D

Válassz valami normális szakot. Az ilyen pszeudoszakmákkal semmire nem megy az ember.


Legyél jó villanyszerelő, vagy valami hasznos szakember ha hülye vagy pl egy normális mérnöki szakhoz a bme-n de olyan diplomáért ami egy rakás szart sem ér ne szopj 3-4 évet.

2011. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

# 2/3


Miért, tán van értelme elvégezni egy ilyen szakot?


A világon semmi...

2011. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne? Szerinted ha azok, akik most munkát végeznek ilyen végzettséggel, örökké fognak élni? Szerinted ki fogja betölteni az ő szerepüket? A villanyszerelő, az ács meg a gépészmérnök? Gondolkodj már egy kicsit, ezen a szakok nem véletlenül léteznek! Az tény, hogy ennyi közgazdászra a világon semmi szükség nincs, de szükség van a turisztikai szakemberekre, mert egy idegenforgalmi szakmenedzsernek halvány fogalma nincs arról, hogy hogyan kell a turizmushoz kapcsolódó felső-vezetői pozíciókban létezni.
2011. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
- egy ha, és *ezek a szakok.
2011. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ez kb olyan mintha valami bölcsész +szakra" mennél.... ide összegyűjtik a sok h*lyét, hogy legyen papírjuk egy nevetséges szakról. ha te is közéjük tartozol akkor kb teljesen mindegy hogy irodalom, turizmus, történelem szakokra mész, egy kutya. ha nem akkor menj valami normálisra. és én nem vagyok sem mérnök se informatikus, hanem fizikus
2011. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 5/7


Tudnál mondani konkrét munkakört? Pl. egy szállodában.


Mert a felsővezetői posztokat simán betöltik arra alkalmas, tehetséges emberek (akár abszolut nem szakmába vágó végzettséggel) vagy gazdasági szakemberek.


A középvezetőnek meg a portásnak meg nem kell diploma a munkavégzéshez...

2011. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
nem szoktam válaszolni, de most azt kell mondjam, hogy vannak jó egyetemek ezen a szakon, de ha van más alternatíva érdemesebb azt választani. én most fejezem be az első (és egyben utolsó) félévemet ilyen szakon. személy szerint nem tetszik, se a közgazdász órák, se a turizmusos óra (tur. elmélet alapjai). ez persze csak személyes vélemény, nem hiszem, hogy ne lehetne elhelyezkedni ilyen végzettséggel, csak nehéz, és lehet, hogy alul fizetett :S én váltok, újra érettségizem, mert szerintem nem sok haszna lenne. ha ezt tanulnám. de ha mégis e mellett döntesz, érdemes úgy gondolkodni, hogy a mesterképzést is elvégezni :D bocs ha hosszú és felesleges lett
2011. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
"Büfészak". Eddig minden szaknál ezt láttam. :D Így döntse el az ember, hova menjen..
2012. jan. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!